Видима Раковски ще играе на бараж за оставане в "А" група. Това е новината от дъното на класирането днес след последния кръг в майсторската ни група. След като Сливен падна безславно у дома от Миньор, Видима направи всичко необходимо и спечели с 2:1 спасилият се вече Пирин. Ангел Русев и Христо Господинов дадоха преднина на домакините, а Воденичаров намали резултата.

Видима започна много по-активно срещата и се опита да вкара гол още в началните минути. След няколко нелоши ситуации, те стигнаха до гол. 16-ата минута Александър Бранеков хвърли прекрасен пас към Ангел Русев. Нападателят напредна и надигра стража на гостите, след което хладнокръвно вкара - 1:0

Домакините продължиха в същото темпо и закономерно стигнаха и до втори гол само 8 минути по-късно. Бившият играч на Сливен Евгени Игнатов обърна с пета към Христо Господинов, който с премерен удар вкара за 2:0.

Оттук до края на първата част гостите се хвърлиха в атаки и се пробваха да вкарат. Това им се отдаде в 40-ата минута.Иван Цветков изведе отдясно Воденичаров, който прехвърли с десния крак вратаря, намалявайки резултата - 1:2.

През втората част играта бе сравнително равностойна, като чистите голови ситуации и пред двете врати почти липсваха. По този начин обаче Видима изпълни целта си и закономерно оцеля, като се класира за баражите. Там севлиевци ще срещнат някой измежду вторите тимове в двете "Б" групи, които ще играят предварителен бараж помежду си.