Турнир: efbet Лига Стадион: "Трейс Арена", Стара Загора Зрители: 199

Витоша (Бистрица) спечели гостуването си на Верея

Витоша (Бистрица) намери място в Топ 6 след драматичен успех над Верея

"Тигрите" триумфираха с 1:0, голът беше дело на Стефан Христов

90′

Последна смяна за Витоша - Кристиян Кочилов влиза в игра вместо Лъчезар Котев.

88′

Жълт картон за Стефан Христов, който свали своята фланелка след отбелязания гол.

87′

ГООООЛ ЗА ВИТОША!!! 0:1!! СТЕФАН ХРИСТОВ!! Кулминацията на този сблъсък настъпи 180 секунди преди последния съдийски сигнал. Една от заветните атаки на Витоша този път завърши с гол, подсигурил и трите точки за селекцията от Бистрица. В герой за гостите се превърна нападателят Стефан Христов, който сюрпризира вратаря на Верея, след като вместо да подава успоредно, го матира с добре насочен изстрел в близкия му ъгъл.

80′

РЕНИЯ! Бистришките "тигри" си позволиха да пропуснат още една изгодна ситуация в 80-ата минута. Новото попълнение Анти Рения получи пас малко пред голлинията на Верея, но толкова се забави, че отправеният му удар попадна в шпагата на вражески защитник.

69′

Григор Долапчиев влиза в игра, като заменя капитана на Витоша - Георги Амзин.

61′

МУТАФЧИЙСКИ! Макар и демонстрирали живец в атака, футболистите на Небойша Лекич отново трябваше да благодарят на стража си в 61-ата минута. Нападението на Витоша пак бе разколебано от Георгиев, след като той покри безумна грешка на Ндомбоу Александер, който подари една топка на Радко Мутафчийски. От своя страна, юношата на Левски отправи ножичен изстрел, който бе избит с една ръка.

58′

Даниел Кутев напуска терена, а вместо него ще видим Анти Рения.

49′

Втората част започна оптимистично за верейци, които най-сетне се добраха до нещо по-интересно пред Николай Георгиев. Лидерът на тима - Тони Огнянов пробва късмета си от пряк свободен удар, ала след допир с изградената стена, топката излезе в корнер.

49′

Официално предупреждение за Тодор Гочев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

ЛАЗАРОВ!! Бившият играч на Добруджа продължи да търси гола за своя отбор. Въпросният Лазаров шутира много силно от границата на наказателното поле, но вратарят на Верея отново блесна с качествено спасяване.

33′

ГРЕДА!! Витоша (Бистрица) имаше страхотен шанс да поведе резултата след 33 минути футбол. Гостите разгърнаха поредната си отлична атака, при която Наско Милев много елегантно центрира за връхлитащия на скорост Ивайло Лазаров. Опорният халф стреля мощно с глава, но стражът на Верея някак си докосна коженото кълбо, а след това то се отби и в горната греда.

30′

Единственото интересно нещо на "Трейс Арена" е публиката от дечица, която с цяло гърло вика за Верея.

27′

Селекцията на Небойша Лекич прави впечатление със стремежите си да изведе свой играч зад отбраната на Витоша. Опитите на "лъвовете" обаче се увенчаваха с пълен провал

14′

Верея намери сили да демонстрира офанзивна класа, след като Денис Василев проби остро по крилото и съответно с това се справи със съперников бранител. Последва негов изстрел от трудно положение, който не намери очертанията на вратата.

12′

Теофилис Корупис също видя жълтия цвят на картона.

11′

Жълт картон за Билел Малек, който игра с ръка, а след това прие много емоционално решението на главния съдия.

9′

Двубоят стартира далеч по-добре за гостите от Бистрица, които бързо се сдобиха с доминиращата роля в тази среща. Селекцията на Росен Кирилов бе особено опасна по крилата, където с качественото си представяне блеснаха Даниел Кутев и Стефан Христов.

1′

30. Стефан Аличков 94. Ивайло Тодоров

Отборите на Верея и Витоша (Бистрица) се изправят в последен мач от кръга в Първа лига. В битката на "Трейс Арена" няма ярко изразен фаворит, като и двете селекции афишират своя апетит към трите точки.

Далеч по-напрегнато е в лагера на домакините, където в изкупителна жертва се превърна Иван Колев. Наставникът бе нарочен за виновник №1, бидейки уволнен заради слаби резултати. На негово място дойде сърбинът Небойша Лекич, който днес ще направи официален дебют.

Верея се договори с още един спонсор

Небойша Лекич ще има възможността да подсили още отбора си

За специалиста се знае изключително малко, като върховете в неговата професионална кариера е престоят му в школите на испанските грандове Реал (Мадрид) и Атлетико (Мадрид). Добрата новина за него е завръщането в състава на контузения десен бек Здравко Илиев, който пропусна мача с Локомотив (Пловдив). Лошата е, че поради наказание мача битката с Витоша пропуска Иво Иванов.

Небойша Лекич е новият старши треньор на Верея

Верея уволни Иван Колев, бивш треньор в Атлетико и Реал поема старозагорци!

От клуба благодариха на наставника за съвместната работа

Новият сезон се разви по далеч по-благоприятен начин за клуба от Бистрица, който при успех тази вечер ще попадне в Топ 6. Наставникът на "тигрите" Росен Кирилов не смята да прави промени, като ще заложи на голяма част от титулярите, започнали в последния мач срещу Лудогорец.

Много ще се разчита и на намиращия се в добра форма Даниел Кутев, който до този момент има два гола на своята сметка.

Костадин Ангелов: Витоша е променен отбор

"Ролята на новия треньор е на първо място"

Главен съдия на срещата е Станислав Тодоров от Шумен, с помощници Мартин Димитров и Христо Хаджийски. Делегат на БФС е Николай Лилов, а работата на реферите зорко ще следи Кольо Данев.

Петко Цанков: Нуждаем се от постоянство, този сезон няма да е като миналия

"Показахме качествена игра, но съперници ни бяха най-силните отбори в България"