Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 321

Невероятен вратар спаси "шейховете" срещу Верея (ВИДЕО)

Дербито на новаците завърши без победител

89′

Последна смяна в редиците на Нефтохимик

88′

ЕУЖЕНИО! Нов невероятен шанс за домакините. Елиаш се оказа непокрит в наказателното поле, ала ударът му като по чудо бе спасен от Янко Георгиев.

80′

Обратът можеше да бъде факт 10 минути преди края. Чико Цветанов намери включилия се от втора позиция Педро Еуженио, който бе възпрепятстван от това да нанесе голов изстрел заради страхотния шпагат на Михаел Орачев.

78′

Мариян Огнянов напуска играта вместо Иван Вълчанов

76′

Светкавична смяна в редиците на Нефтохимик.

74′

ГОООЛ ЗА ВЕРЕЯ!!АНГЕЛОВ!!!1:1!! В крайна сметка съдбата се усмихна на "лъвовете" в 74-ата минута. Осман Балде подаде към Георги Ангелов, който опита късмета си с шут от сериозна дистанция. Топката премина през куп играчи, което я направи невъзможна за спасяване от Янко Георгиев.

69′

Селим Керкар дебютира за новия си клуб.

68′

ГОЛ ЗА НЕФТОХИМИК! 0:1!МАНЕВ!! Грешникът отпреди няколко минути - Емо Манев успя да се реваншира на своите съотборници по възможно най-добрия начин. Бившият младежки национал комбинира майсторски с Венци Христов, след което матира Караджов с хубав изстрел в долния ъгъл.

57′

В ответната атака голът отново се изплъзна на Верея. Ветеранът Елиаш надскочи двама свои съперници при едно центриране и отправи изстрел с глава, който обаче попадна точно в обсега на безгрешния до този момент Янко Георгиев.

56′

Гостите от Бургас имаха отлична възможност да нанесат своя удар при една контраатака в 56-ата минута. Манев се освободи от съперник и спечели няколко метра с топка в крака. Вместо да продължи към включващия се Христов, "Моторетката" отправи несериозен изстрел от над 30 метра, който вбеси както неговите колеги, така и наставника му Ицо Янев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

39′

Централният бранител Илиас Хасани напредна с топка в крака и отправи много плътен шут, който бе спасен по отличен начин от капитана на Нефтохимик - Георгиев.

37′

Сериозен тактически сблъсък на "Трейс Арена", който е лишен от голови положения и интересни моменти.

28′

Чико Цветанов отново е в епицентъра на събитията. Крилото демонстрира скоростна техника, откри си необходимото пространство и отправи изстрел, който бе спасен с вещина от Янко Георгиев.

15′

ДИМИТЪР БЕРБАТОВ гледа на живо двубоя между двата тима. Не е тайна за никого, че Митко е близък приятел с Александър Томаш и неговия треньорски щаб.

12′

Станислав Маламов опита да сюрпризира съперниковия вратар с изстрел от средна дистанция, който обаче не е никакъв проблем за Иван Караджов.

6′

Добра възможност за Верея. Заралии получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. С отговорността се нагърби Чико Цветанов, който обаче стреля в стената.

1′

3. Владимир Йорданов Зафиров 24. Костадин Петров Хазуров

Отборите на Верея и Нефтохимик се изправят един срещу друг в последния мач за кръга в Първа лига. Съперничеството категорично може да се определи като "дерби на новаците".

Старозагорци загубиха значително от инерцията, с която тръгнаха в шампионата, което доведе до серия от слаби резултати в последните мачове.

Александър Томаш се надява днес срещу Ицо Янев и компания ситуацията да се промени и успокои, но в Нефтохимик със сигурност не са на това мнение, особено след като "шейховете" се наложиха с 2:0 над Славия в миналия кръг.

Друг любопитен факт е, че на скамейките на двата отбора един срещу друг застават двама съотборници, бивши съотборници в автентичния ЦСКА, който приключи на 9 септември.

Главен арбитър на срещата е Станислав Ставров, с помощници Милен Арабаджиев и Даниел Ников. Събитията зад двете врати ще наблюдават Георги Кабаков и Радослав Гидженов. Делегат на БФС е Николай Вълчев, а работата на реферите ще следи зорко Валери Цветков.