Верея спечели баража от Лига Европа срещу Пирин. Старозагорци се наложиха с 1:0 на "Трейс Арена" в среща за участие в Лига Европа.

Както е известно, първият мач в Благоевград завърши 1:1. По този начин, тимът на Александър Томаш ще спори с Ботев за Лига Европа.

При триумф на "канарчетата" за Купата обаче, Верея ще играе директно срещу третия. Днешният двубой бе доста оспорван и премина при голямо тактическо надлъгване.

Срещата започна равностойно.В 14-ата минута, Калоянов стреля от дистанция, Макенджиев изби, а Андонов бе близо да засече от малка дистанция, но падна в наказателното поле след съприкосновение със Сандев. Играчът на Верея не поиска дузпа, а реферът не се поколеба дали има такава.

Верея - Пирин (Развой на срещата по минути)

Двата тима ще решават всичко на стадион "Трейс арена"

Последва голямо надлъгване между двата състава. В 44-ата минута Верея поведе в резултата. Керкар изведе много добре Васил Калоянов, който от трудна позиция обърна много добре с глезена и вкара красив гол.

През втората част, Пирин атакуваше и търсеше упорито гола.

В 50-ата минута, Станислав Костов стреля много опасно, вратарят изби, а Младенов засече отбилата се топка, но Ангелов от голлинията изби.

Десет минути преди края, Домовчийски стреля от фаул, много близо,но все пак встрани от вратата. До края на мача, Верея леко вдигна темпото и организира няколко атаки, които обаче така и не доведоха до гол.

Малко преди края, от Пирин поискаха дузпа заради игра с ръка на Бенгюзов в наказателното поле, но Владимир Вълков бе категоричен, че няма нарушение на правилата.