ГОООЛЛЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Вандерсон оформя класиката 3:0 с удар по диагонал!

83′

Червен картон за Георги Андонов.

77′

ГОООЛЛЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кешеру удвоява резултата, след като бе намерен на чудесна позиция в наказателното поле, вкарвайки 25-ия си гол за сезона - 2:0!

71′

Мунин замени Иванов.

67′

ГООООЛЛЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Якуб Шверчок открива резултата, след като се възползва от грешка на Сюлеймани, който в опита си да пресече подаване към Марселиньо отклони топката пред вратарското поле, за да може полякът да вкара - 1:0!

64′

Антон Огнянов замени Илиян Йорданов.

60′

Току що появилият се в игра Шверчок стреля от линията на наказателното поле, а топката профуча до гредата!

59′

Тенев замени Танев.

58′

Жълт картон за Моци.

56′

Шверчок замени Лукоки.

53′

Втори жълт картон, респективно червен, за Здравко Илиев. Повторенията показват, че решението на Ивайло Стоянов е, меко казано, странно.

49′

Гостите се опитват да организират натиск, но за момента старозагорци са добре подредени в защита. Като цяло, с изключение на първите 20 минути, домакините не стоят никак лошо на терена.

45′

Начало на второто полувреме.

45′

Край на първото полувреме.

42′

Удар с глава на Кешеру, топката мина над вратата.

34′

Жълт картон за Иво Иванов.

31′

Симеон Мечев стреля опасно от дъгата пред наказателното поле, но вратарят на Лудогорец Хорхе Броун успя да избие топката в корнер с върха на пръстите си.

26′

Жълт картон за Горалски.

24′

Жълт картон за Здравко Илиев.

20′

И Марселиньо се отчита с пропуск! Бразилецът с български паспорт получи топката на точката на дузпата, но вместо да разстреля Цинцарски, се опита да го прехвърли, но крайно неуспешно!

16′

Густаво Кампаняро овладя топката в наказателното поле на Верея, размина двама футболисти и с диагонален удар можеше да открие резултата, но топката мина много близо до гредата.

14′

Лукоки проби отдясно по фланга и центрира остро по земя, а защитникът на Верея Иво Иванов в опита си да изчисти топката я прати в горната греда!

8′

Кешеру прави пропуск, останал очи в очи с Цинцарски! Вратарят улови топката след удар на румънеца, който обаче бе в положение на засада, която не бе маркирана!

6′

Жълт картон за Натанаел.

4′

Лек натиск на разградчани в първите минути, който до този момент не води до нищо.

1′

18. Георги Вълчев

Отборът на Лудогорец гостува на Верея в двубой от първата шестица на шампионата.

Разградчани почти си осигуриха седмата поредна титла и вече играят за подобряване на няколко рекорда, както и за румънския си голмайстор Клаудиу Кешеру, който в момента дели върха в индивидуалната класация с Фернандо Каранга от ЦСКА. Двамата имат по 24 попадения, макар от БФС да броят на бразилеца с един по-малко. Така или иначе сезонът за Каранга приключи след тежка контузия, получена по време на двубоя за Купата на България срещу Левски, и е въпрос на време Кешеру да увеличи аванса си на върха.

Лудогорец, който напомня за великия ЦДНА

Ще подобрят ли "орлите" рекорда на "армейците"?

Рекордите, които Лудогорец може да подобри, са за спечелени точки в един сезон. В момента "орлите" имат 81, а върховото постижение е 84, като беше постигнато отново от Лудогорец през сезон 2012/2013 г. "Зелените" гледат и към рекорд на Левски по отбелязани голове (96) в един сезон. Те имат 83, а собственият им рекорд е 87.

Срещу Верея румънецът ще играе изтеглен зад нападателя Шверчок. Наказан за мача е капитанът Светослав Дяков, а Анисе е аут до края на сезона поради контузия.

Кешеру в Лудогорец до 2020 година, ще взима над 60 хиляди евро на месец

Така твърди румънско издание

Домакините нямат особени проблеми около титулярния си състав, като днес в атака ще видим Георги Андонов, Антон Огнянов и Венци Христов.

Главен съдия на срещата е Ивайло Стоянов от Петрич, с помощници Мартин Венев и Павлин Михайлов. Зад двете врати ще бъдат Стефан Павлов и Васимир Ел Хатиб. Делегат на БФС е Валентин Драгомиров, а работата на реферите зорко ще следи Йордан Иванов.

Иван Вутов: Каква тактика, когато не можеш да спираш и да подаваш топката

"Навремето в Левски ми казаха, че за второ място могат и без треньор"