Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 222

Нестандартен гол на Чико върна Верея на победния път (ВИДЕО)

Червен картон за Илия Мунин

89′

Червен картон за Матс Курьор.

89′

Много грозен край на срещата. Минути след последния съдийски сигнал на Станислав Тодоров, Курьор и Мунин се хванаха за гушите, поради което моментално бяха изгонени от опитния арбитър.

83′

Симеон Мечев опита късмета си от пряк свободен удар, ала топката мина над горната греда на Караджов.

82′

Димо Атанасов е последната надежда за промяна на резултата от състава на гостите.

81′

Елиаш ще подпомогне средата на терена. Играта напуска Георги Андонов.

71′

Удар на Симеон Мечев от далечна дистанция, който не затрудни по никакъв начин Иван Караджов.

65′

Педро Еуженио се появява в игра.

64′

Верея можеше да реши всичко в своя полза в 64-ата, когато скоростта на Сукуна най-сетне бе използвана и африканецът се озова на отлична стрелкова позиция. Диагоналният му изстрел обаче профуча на сантиметри от страничната греда.

Снимка 260978

55′

КИФУЕТИ! Верея съхрани преднината си в 55-ата минута, когато с отлично спасяване блесна Иван Караджов! Юношата на ЦСКА действа хладнокръвно в ситуация един срещу един, когато Курьор стреля право в тялото на капитана на "лъвовете".

47′

Втората част можеше да продължи възхода на "лъвовете". Ветеранът Георги Андонов се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар, който се нуждаеше от малко повече точност и щеше да матира Николай Банков за втори път.

46′

На почивката Иван Колев предприема смяна, пускайки в игра Цветан Генков вместо Йордан Апостолов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

ГОООЛ ЗА ВЕРЕЯ!! 1:0!! ЧИКО ЦВЕТАНОВ! Изненадващо с оглед развитието на събитията, Верея успя да поведе в резултата минута преди почивката. Сукуна отново бе неуловим за отбраната на Локо и отправи нещо средно между удар и подаване. На точното място се оказа Момчил Цветанов, който падайки успя да даде фатална насока на коженото кълбо. Случващото се изненада стража на "железничарите" Ники Банков, който изгледа как топката среща гредата, а след това минава и зад неговата голова линия. Бившият играч на Миньор Перник опита да предотврати неизбежното с акробатична намеса, но в крайна сметка най-лошото за него вече бе факт.

38′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА БАЛДЕ! Раздвижване по трибуните на "Трейс Арена" имаше в 38-ата минута, когато домакините останаха с човек по-малко. Станислав Тодоров бе безкомпромисен срещу своеволията на Осман Балде, който набързо си изкара два жълти картона и по този начин направи много лоша услуга на своите колеги.

34′

Мигове на напрежение между Сукуна и Венци Керчев, които набързо са потушени от главния съдия - Станислав Тодоров.

24′

Здравко Илиев опита да внесе напрежение в наказателното поле на съперника, след като центрира остро в наказателното поле на Локо. Подаването му обаче не намери подходящ адресат, след като Ангелов и Сукуна се разминаха с топката.

15′

Безинтересни минути в Стара Загора, през които борбата предимно е в центъра на терена. Опасните положения липсват.

9′

Отговорът на домакините бе подобаващ. В ответната атака с пробив по крилото изпъкна Костадин Слаев, който намери по чудесен начин връхлитащия Сукуна. Ударът на африканеца обаче попадна в ръцете на Николай Банков.

8′

Първата голова възможност в мача дойде след точно 8 минути футбол. Матс Курьор центрира остро от пряк свободен удар. Бранителят Венци Керчев скочи най-високо и отправи изстрел с глава, който майсторски бе избит с една ръка от Иван Караджов.

4′

Въпреки ранния час на срещата, агитка от близо 50 човека подкрепя Локо (Горна Оряховица) в Стара Загора.

Снимка 260976

2′

Интересно присъствие на "Трейс Арена". Двата тима са шпионирани от своите съперници. На трибуните е наставникът на Берое - Ферарио Спасов, а също така и помощникът на Веско Великов в Дунав - Людмил Киров.

1′

39. Методи Костов 9. Тихомир Кънев

Отборите на Верея и Локомотив (Горна Оряховица) ще премерят сили в ранния мач от петъчната програма на Първа лига. Трите точки са от витално значение и за двата тима, тъй като се намират в долната половина на таблицата.

Големият проблем за домакините е свързан с липсата на позитивен резултат вече два месеца. За последно хората на Александър Томаш надиграха Монтана на 9-и ноември. В последните си срещи старозагорци се представиха на ниво, ала обаче липсата на късмет ги лиши от триумф срещу Нефтохимик и Пирин.

В атака за "сините" ще видим Амаду Сукуна, който ще бъде активно подкрепян от Момчил Цветанов. В центъра на защитата ще видим сигурния Илиас Хасани, а конците в средата на терена ще дърпат Георги Ангелов и новото попълнение Осман Балде.

Локо (Г0) продължава възхода си под ръководството на Иван Колев. "Железничарите" бързо се взеха в ръце след загубата от Лудогорец и моментално си набавиха три пункта при домакинството на Славия. "Черно-белите" нямат проблеми с контузени футболисти, като отново много ще се разчита на крилата Кифуети и Курьор.

Главен арбитър на срещата е Станислав Тодоров, с помощници Диян Вълков и Александър Атанасов. Събитията зад двете врати ще следят Петър Костадинов и Димитър Желязков. Делегат на БФС е Димитър Петров, а работата на реферите ще наблюдава Георги Нарлев.