Отборите на Верея и Ботев (Пловдив) изиграха доста интригуващ мач на "Трейс Арена", завършил с равенство 2:2.

Точни за "канарчетата" бяха Стивън Петков и Жоао Пауло, докато за заралии се разписаха Пламен Тенев и Денислав Станчев.

И двата отбора завършиха срещата с човек по-малко, след като в заключителните минути Йордан Минев и Илиян Йорданов получиха червени картони.

Верея - Ботев (Пд), 2:2 (Развой на срещата по минути)

До драматичен обрат достигнаха заралии

Доста пестеливи бяха и двата отбора в атаките си през първото полувреме под жаркото слънце в Стара Загора. Първият точен удар в очертанията на една от двете врати дойде в 6-ата минута, когато Дуде Ндонгала получи хубаво извеждащо подаване, но не успя да сътвори нещо по-опасно и топката попадна право в ръцете на Цинцарски. В 12-ата минута, Жоао Пауло опита да изненада стража на заралии промушвайки топката между защитата от границата на наказателното поле, но вратарят изби.

Снимка 351386

Минута по-късно, Верея получи най-добрия шанс да отбележи попадение в съперниковата вратата за първите 45 минути. Милен Танев не успя да се възползва от разбъркването в наказателното поле на Ботев и след като получи топката заложи на силата, изпращайки кълбото в трибуните, въпреки че "пътят" пред него бе чист.

Въпреки липсата на по-интригуващи ситуации, в 40-ата минута Филип Филипов изработи чудесно попадение на "златната реверва" Стивън Петков, освобождавайки се отдясно и поставяйки топката точно на главата на голмайстора, който не сгреши отблизо за 1:0. Това бе първи гол на реализатора като титуляр за "канарчетата", а и негов първи мач с екипа на пловдивчани като такъв през този сезон.

В заключителните минути се получи доста куриозна ситуация пред вратата на Верея. Цинцарски не се ориентира никак добре и Жоао Пауло бе на път да му отмъкне топката, след което се получи рикошет, а стражът вече успя да предотврати кълбото да влети в мрежата му. Така Ботев се прибра на почивка с аванс от един гол пред своя опонент.

Ситуацията през второто полувреме коренно се промени. Изключително оживление имаше в редиците и на двата отбора, а всичко започна още с първия съдийски сигнал за вторите 45 минути. В 50-ата минута, Стивън Петков получи шанс да удвои резултата, но след удара му топката срещна напречната греда. Голмайсторът изглежда не очакваше кълбото да достигне до него след центрирането на Терзиев и подложи главата си, без да успее да насочи добре своя изстрел.

Снимка 351385

Седем минути по-късно обаче, кълбото вече бе в мрежата на Верея за втори пореден път, като реализатор на попадението бе Жоао Пауло. Стивън открадна топката малко преди наказателното поле и веднага подаде към своя партньор в атака, а той се разписа за 2:0 с прецизен удар отблизо.

Старозагорци не се предадоха и само три минути след получения гол, върнаха едно попадение. Венци Бенгюзов центрира от фаул, а най-високо се извиси Пламен Тенев, който не сгреши и засече топката за 1:2.

Но вдъхновението на Верея не бе приключило дотук. В 64-ата минута, Денислав Станчев вдигна на крака малкото фенове на "Трейс Арена" и треньорския щаб, отбелязвайки феноменално попадение за 2:2 от границата на наказателното поле. Кайзер докосна кълбото в последния момент, но просто нямаше какво повече да направи.

Преобразеният тим на старозагорци не се отказа дори след изравнителното попадение и продължи да притеснява защитата и вратаря на "канарчетата". Първо Валери Домовчийски получи хубава топка, която му бе свалена от Андонов, но се засуети и ударът му бе доста слаб и не затрудни особено вратаря на пловдивчани. Малко след това, Андонов също подходи малко несериозно, след като бе изпуснат от защитата и реши да се надлъгва с върналите се футболисти на Ботев. След като отново успя да се освободи, най-накрая реши да стреля, но Кайзер вече бе подготвен и спаси.

В 90-ата минута двата отбора останаха с човек по-малко, след като втори жълт и съответно червен картон получиха Йордан Минев и Илиян Йорданов.

Снимка 351384

След това равенство, Ботев продължава да заема петото място в класирането в Първата шестица на Първа лига с актив от 46 точки, докато Верея е шести с едва 36.