Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 348

Черно море спечели гостуването си на Верея с 4:0

Гонзо спечели треньорския сблъсък срещу Илиан Илиев

83′

Голмайсторът Цветелин Чунчуков напуска терена за сметка на Марек Кузма.

82′

ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!! 0:4!! ЧУНЧУКОВ!! Съвсем свалили гарда, хората на Илиан Илиев сякаш очаквано допуснаха и четвърто попадение в своята врата. Цветелин Чунчуков остана сам срещу Иво Иванов. Елегантен финт на нападателя наруши баланса на бившия левскар, след което сам срещу Аргилашки Цецо не сгреши за 4:0.

77′

Иван Коконов влиза на мястото на Атанас Зехиров.

76′

ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!! 0:3!! ОГНЯНОВ!! Превъзходството за Черно море най-сетне се изрази и в трето попадение. Заслуженият голов изстрел стана факт в 76-ата минута, а всичко отново започна от чеха Сукуп. Бранителят продължи за Чунчуков и след бърза комбинация със Зехиров, топката попадна в краката на Мариян Огнянов, който от непосредствена близост реализира втория си гол в мача.

75′

Жълт картон за Цветелин Чунчуков, който се спречка с Фенуш.

74′

Край на мача за Еркабулан Нургалиев, който отстъпва мястото си на Янислав Иванов - Конструктора.

68′

Георги Иванов беше принуден да направи смяна, след като Георги Божилов изпита болки в крака и бе заменен от Стефан Станчев.

63′

Втора промяна в лагера на Верея. В игра се появява централният нападател - Меди Фенуш.

61′

Съдията на мача Баялцалиев показа жълт картон на Бенгюзов.

60′

ЙОРДАНОВ!! Въпреки позагубената увереност в обрата, Верея можеше да отбележи ценен гол в мрежата на Черно море с настъпването на 60-ата минута. Илиян Йорданов напомни за най-добрите си години, след като проби по крилото и почти стигна до малкото вратарско поле. Фланговият играч обаче реши да прави ненужен финт преди изстрела си и в крайна сметка пропиля тази толкова добра възможност за "лъвовете".

56′

Първа промяна в днешната среща. Мястото си отстъпва Осман Балде, а на негово място се появява опитният Елиаш.

54′

ЧУНЧУКОВ! Черно море можеше да направи преднината си класическа малко след подновяването на втората част. Чунчуков пое майсторски отлично извеждащо подаване на Божилов, но миг преди да се превърне в голмайстор, топката му бе избита от притичалия да го спре Здравко Илиев.

52′

Жълтият цвят на картона видя и Селим Бен Джемия.

47′

Официално предупреждение за Илиас Хасани, който задържа Валери Домовчийски.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

37′

ГРЕШКА НА МИХАЙЛОВ! Въпреки добрия резултат, Георги Иванов намери за какво да се развика на своите възпитаници. В събирателен образ на неговите критики се превърна стражът Емил Михайлов, който при едно наглед безобидно центриране изпусна топката и без малко не причини жестока голова щета за Черно море.

28′

ГООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!! 0:2!! МАРИЯН ОГНЯНОВ! И когато изглеждаше, че Верея ще накаже своя опонент, Черно море нанесе своя втори голов удар. Продължителна "моряшка"атака завърши с подаване към фланга за голмайстора до този момент Ондрей Сукуп. Чехът съумя да запише на името си и асистенция, след като по перфектен начин намери непокрития Огнянов, а за Мацата бе детска игра да препарира Аргилашки след удар с глава.

22′

В 22-ата минута Верея отново се виждаше близо до това да възстанови паритета. Валери Домовчийски беше пробван да бъде изведен зад гърба на Сашо Цветков, но акуратните намеси на халфа възпряха бившия нападател на Левски. Отбитата топка обаче попадна в краката на Георги Андонов, който за негово съжаление пласира удара си право в тялото на Михайлов.

18′

Постепенно Верея заложи на центрирания, чрез които да изненада новосформираната отбрана на Черно море. В 18-ата минута вратарят на гостите Михайлов увисна при корнер. Грешката му позволи на Домовчийски да играе с глава, но безкрайно неуспешно.

9′

ЧУНЧУКОВ! Всяко едно достигане до наказателното поле на Верея, несъмнено носеше голова възможност за гостите. Подобна такава имаше в 9-ата минута, когато Цветелин Чунчуков напредна със завидно самочувствие, но от 17 метра прати топката на сантиметри от страничната греда.

7′

Жълт картон за Ондрей Сукуп, който наруши правилата срещу Георги Андонов.

6′

ГЕОРГИ АНДОНОВ!! Въпреки неочакваният удар, Верея бързо можеше да се върне в мача. Опитният нападател бе изведен на стрелкова позиция, ала шутът му бе изключително разочароващ. Коженото кълбо дори не намери очертанията на вражеската врата.

4′

ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!0:1!! СУКУП! Двубоят на "Трейс Арена" започна по перфектен начин за гостите от Варна. Секунда, след като Емил Михайлов спаси далечен изстрел на първия казахстанец в българския футбол - Еркабулан Нургалиев, заработващият и като модел вратар даде началото на голова варненска атака. Топката стигна до Мариян Огнянов, който с елегантен пас уважи включването от крилото на Ондрей Сукуп. Чехът се възползва от неразбирателство между Аргилашки и Слаев, отбелязвайки с лекота в опразнената врата.

3′

Историята на съперничеството между двата тима е доста постна. До този момент Верея и Черно море за изиграли два мача, които завършват с равенство и победа за "моряците". Головата разлика е 1:2.

2′

Георги Иванов и Илиан Илиев са имали сериозни разправии помежду си, особено по време на съвместния им престой в Левски. Освен това наставникът на старозагорци е кадър на "моряците" и синът му също играе там, но не попадна в групата за днешната среща.

1′