Петков заменя Афонсо.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме предложи всичко, което неутралните фенове биха искали да видят на терена, като голове бяха отбелязани и в двете врати, а ситуациите за реализиране на попадения се редуваха една след друга.

Резултатът беше открит след само 8 минути игра, когато Пиргов не успя да избие топката напред, тя попадна у Христов, който ознаменува дебюта си за тима с гол за 1:0.

Само 10 минути по-късно отново Христов бе в прегръдките на съотборниците си, разписвайки се за 2:0. Този път заслугата за попадението бе предимно на самия нападател, а шокът за гостите - безспорен.

Осем минути преди почивката обаче Жоао Пауло напомни за себе си, разписвайки се в пореден мач на "канарчетата". Той направи това по изключителен начин, пращайки кълбото в мрежата от над 40 метра разстояние. Пауло видя, че вратарят е излязъл напред и с мощен изстрел го преодоля за 2:1.

В самия край на полувремето отново нападателят на Ботев (Пловдив) можеше да вкара гол за гостуващия състав, но този път изстрелът му премина на сантиметри от целта.

45′

Почивка.

44′

Нов шут на Пауло от далечна дистанция!

Топката минава на сантиметри от целта.

41′

Жълт картон за Минев.

38′

ГОООООООООООООООООООЛ!

2:1!

Попадение на Жоао Пауло от над 40 метра!

Видя нападателят, че вратарят е излязъл напред и реши да опита късмета си.

33′

Изстрел на Пауло!

Топката минава над вратата.

27′

Жълт картон за Пауло.

25′

Жълт картон за Димов.

24′

Футболистите на Ботев (Пловдив) така и не намират начин да отговорят на двете получени попадения.

Нещо нетипично за "канарчетата".

18′

ГООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Христов! Второ за него в срещата!

15′

Домакините ни най-малко не отстъпват в задни позиции.

Футболистите на Верея се възползват от всяка възможност да притискат бранителите на съперника.

8′

ГООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Христов!

Пиргов не изчисти топката по възможно най-добрия начин, тя попадна в краката на Христов, който я прати в мрежата.

5′

Христов стреля от далечна дистанция!

Топката излиза в аут.

1′

87. Симеон Мечев 29. Дуде Ндонгала

Отборите на Верея и Ботев (Пловдив) излизат един срещу друг в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Срещата е днес, от 17:30 часа, на "Трейс Арена" в Стара Загора.

Двата тима вече са сигурни за Топ 6 след края на редовния сезон. "Жълто-черните" заемат пето място във временното класиране, като имат 1 точка преднина пред днешния си съперник.

Опонентите не се представят особено убедително през пролетния дял, като записаха едва по 1 победа след подновяването на първенството, дошла в изминалия кръг.

Заралии се справиха с 1:0 със Славия в София, докато пловдивчани разбиха с 3:0 опашкаря Витоша (Бистрица) на Коматево.

Верея представи Венцислав Христов

Верея представи новия си нападател

Той идва на "Трейс Арена" като свободен агент

Верея няма да може да разчита на трима свои играчи за мача - Венцислав Бенгюзов и Валери Домовчийски са наказани, а Георги Вълчев е контузен.

Треньорът на гостите Николай Киров ще може да разчита на всички свои играчи за гостуването на "Трейс Арена".