Левски загуби тежко дербито с ЦСКА в третата голяма битка между двата гранда през сезона в Първа професионална лига.

"Червените" спечелиха с 3:0, с голове на Нунеш, Десподов и Каранга.

След само 6 минути игра резултатът вече бе 2:0 в полза на "армейците". През второто полувреме Каранга сложи край на мъките в "синьо", оформяйки крайното 3:0.

Снимка 291099

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на Националния стадион "Васил Левски":

НА ЖИВО: Левски - ЦСКА 0:3, "сините" са в нокдаун!

ЦСКА натрупа бързо преднина в началото на срещата

Първото полувреме започна по катастрофален начин за символичните домакините, като след само 6 минути игра те вече губеха с 0:2.

Минута и 9 секунди след първия съдийски сигнал, Арсенио Нунеш изведе ЦСКА напред в резултата. Той стъписа бранителите в сини екипи, след асистенция на Густаво Кулма.

Левски опита да стабилизира играта си и да изравни по възможно най-бързия начин, но вместо това инкасира ново попадение във вратата си.

То бе дело на Кирил Десподов, който получи пас в наказателното поле на съперника, спря си топката и стреля точно за 0:2.

Част от футболистите на Левски претендираха, че Десподов е играл с ръка, малко преди отбелязването на своето попадение, но повторенията показаха, че това по-скоро не е вярно.

Преди почивката Александров и Каранга се сблъскаха в пеналта на Митрев и от скамейката на "армейците" вдигнаха ръце, искайки дузпа. Такава не беше отсъдена.

Снимка 291100

Това, което "сините" футболисти правеха, бе основно да центрират, въпреки че виждаха ясно, че тази им тактика не води до нищо запомнящо се в половината на съперника.

В самия край на полувремето Каранга отново се озова в добра позиция, но се забави и не успя да отиграе топката по възможно най-добрия начин. Предимството на състава му обаче остана все така налично.

В 53-ата минута Фернандо Каранга получи добър пас и не сгреши, покачвайки на 3:0.

Феновете и футболистите на Левски бяха в тотален амок, като вторите така и не успяваха да се опомнят и да се опитат да се върнат, макар и частично в мача.

Нова промяна в резултата не беше регистрирана и по този начин ЦСКА записа доста впечатляващ успех над вечния си съперник.

Снимка 291087

В предишното издание на дербито успехът беше на страната на "сините", които спечелиха с 2:1.

След 4 години Левски и Николай Митов отново подчиниха ЦСКА - 2:1!