ЦСКА спечели сребърните медали в "А" група и на теория, след като "червените" постигнаха победа над Славия с 2:1 пред 1000 зрители на стадион "Българска армия" в среща от 29-ия кръг.

Резултатът бе открит в 14-ата минута, когато Емил Гъргоров центрира отляво от корнер. Гийом надскочи бранителите на "белите", но ударът му бе отбит от голлинията. Там обаче притича Тиаго Силва, който със зверски шут заби топката в мрежата на гостите.

20 минути по-късно Емил Гъргоров удвои преднината на "армейците", след като засече на полупразна врата центриране на Христо Янев почти от аутлинията.

В началото на второто полувреме отборът на Славия намали резултата чрез Димитър Стефанов, който засече с глава центриране на Ангел Стойков в наказателното поле на носителите на Купата на България.

Две минути по-късно обаче реферът Станислав Тодоров показа директен червен картон на нападателя на гостите Тодор Колев за грубо нарушение срещу Христо Янев.

До края на двубоя Димитър Рангелов пропусна да изравни, след като пропусна сам срещу вратаря на "червените", които пък отговориха с няколко крещящо неточни удара от извън наказателното поле, предизвикали освирквания от трибуните.

В друга среща от кръга Нафтекс не успя да победи гостуващия отбор на Ботев (Пловдив) и изпадна в "Б" група.

Още в третата минута Костадин Джамбазов изведе бургазлии напред в резултата, като засече с глава центриране от корнер, което бе продължено към далечната греда от Пламен Тимнев. В 40-ата минута точно Тимнев остави тим си с 10 души на терена, след като получи червен картон за удар без топка по Николай Домакинов от състава на Ботев.

През втората част Домакинов също напусна терена за втори жълт картон и възстанови численото равенство на игрището.

В 62-ата минута левият бек на гостите Красимир Костов донесе скъпоценната точка за Ботев, след като напредна сам в половината на бургазлии и изстреля истински снаряд под напречната греда, направил стража на Нафтекс Чворович безпомощен.

Даниел Божков изпусна да даде победата на "канарчетата", след като изпусна да реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Божинов.

По този начин Ботев и Пирин 1922, който надделя над Вихрен с 3:1, ще излязат в директен сблъсък за оставане в групата на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. "Жълто-черните" имат точка повече от своя бъдещ съперник.