Отборът на ЦСКА взе ценни три точки от гостуването си на Дунав. Селекцията на Стамен Белчев победи с 2:0, като по този начин съкрати изоставането си от лидера Лудогорец на само три точки. Първото попадение в мача бе реализирано в 34-ата минута от дежурния голмайстор на столичани Фернандо Каранга. Точка на спора пък сложи новото попълнение Едвин Джеси с гол дълбоко в добавеното време.

Стамен Белчев: Не искам да коментирам спорните ситуации

Белчев отказа да коментира спорните ситуации

"Дунав ни затрудни максимално"

И този двубой от Първа лига обаче не мина без сериозно количество спорни съдийски решения. В 38-ата минута реферът Георги Кабаков пожали капитана на ЦСКА - Чорбаджийски, който на два пъти си позволи да удари без топка съперника си Васил Шопов. Дискусионни моменти може да има и около първия гол на "червените", тъй като домакините претендираха за игра с ръка на гореспоменатия Каранга.

Снимка 343651

Като цяло ЦСКА не изигра най-силния си мач, като в отделни периоди от срещата "армейците" позволиха на Дунав да потърси нещо повече от интригуващия двубой. Най-близо до гол се оказа африканецът Ндиайе, който в деветата минута обаче удари горната греда. Поражението остави "драконите" на 12-то място в шампионата.

Дунав - ЦСКА 0:2 (Развой на срещата по минути)

Важна победа за "червените"

Отборът на ЦСКА очаквано беше този, който се опита да наложи волята си на тежкия стадион в Русе. "Червеното" начало бе белязано с няколко опасни атаки към вратата на Мартин Луков, които обаче така и не се превърнаха в реални голови заплахи за "драконите".

Дунав дочака своя миг и беше близо до откриващ гол още в 6-ата минута. Васил Шопов изпълни корнер, след който отбитата топка попадна в краката на Карагерен. Ударът на крилото обаче прелетя малко над горния десен ъгъл на Черниаускас.

Каранга: Топката ме удари по рамото, голът е редовен

"С помощта на всички, ще играем в Шампионската лига"

Устремът на русенци продължи и само липсата на късмет им попречи да вземат лидерството в мача. 9 минути след първия съдийски сигнал на Кабаков, Бирсент Карагерен проби по крилото, след което подаде за колегата си в атака Ндиайе. Африканецът се пребори за по-добра позиция срещу Николай Бодуров, и падайки отправи изстрел, който срещна горната греда на безпомощния страж на ЦСКА.

Снимка 343653

През тези минути отбраната на ЦСКА сякаш имаше трудности с това да разбива офанзивните идеи на своя опонент. Поредният такъв пример дойде след добър далечен пас за Божидар Васев, който обаче стреля безкрайно неточно от малък ъгъл.

И макар, че играта на ЦСКА определено не вървеше, "армейците" все пак достигнаха до така жадувания от тях гол. Десподов организира атака по крилото, намирайки непокрития в полето на Дунав - Кристиян Малинов. Опорният халф стреля без сериозна подготовка, топката се отклони в тялото на Фернандо Каранга и влетя неспасяемо в мрежата на изненадания Мартин Луков. При попадението на бразилеца останаха и леки съмнения, че коженото кълбо е срещнало неговата ръка.

Снимка 343656

Емоциите на стадиона в Русе взеха връх в 38-ата минута. При едно центриране Васил Шопов игра мръсно срещу Божидар Чорбаджийски, удряйки го в ребрата. Това явно подразни капитана на ЦСКА, който обаче му отвърна с два последователни удара. Всичко това породи огромно меле пред "армейската" голлиния и много спорни ситуации за решаване от рефера Кабаков.

Пловдивчанинът обаче изненадващо не показа заслужен червен картон на българския национал, пожалвайки го само с жълт. Такъв получи и провокиралия го Шопов, а също така и най-активните участници в последвалата разправия - Бодуров и Васев.

ЦСКА започна активно втората част. Кирил Десподов центрира добре в наказателното поле на Дунав. Енрике Рафаел стреля, но ударът му се озова от външната част на дунавската мрежа.

Трябваше ли да бъде изгонен Божидар Чорбаджийски?

Спорна ситуация беляза мача Дунав - ЦСКА

Гостите можеха да удвоят своята преднина в 62-ата минута. Кирил Десподов сътвори един от марковите си пробиви по крилото, след което отправи тежък изстрел. Топката срещна тялото на Васев и промени траекторията си. Този път обаче това не се оказа фатално за Луков, който прояви чудесен рефлекс и изби в корнер.

Опасно за ЦСКА стана в 70-ата минута, когато Васил Шопов от Дунав опита да изпълни своя специалитет - пряк свободен удар. За негово съжаление топката премина на сантиметри от страничната греда. Тежките мигове за "армейците" обаче продължиха и с една зле изчистена топка от Чорбаджийски, която можеше да се превърне в автогол.

Снимка 343652

Мартин Луков можеше да обезсмисли последните мигове от мача, след като в 87-ата изпусна топката малко пред играч на ЦСКА. За негова радост в близост до напечената ситуация беше Божидар Васев, който панически изчисти в корнер.

Орачев: Доволен съм от играта, но не и от резултата

"Не мога да коментирам спорните ситуации, понеже не съм ги видял добре"

Хазартната игра на Дунав в последните мигове от мача, даде резултат, но не и такъв, какъвто искаха феновете на "драконите". Оголили се в отбрана, русенци допуснаха Фернандо Каранга да остане сам срещу Мартин Луков. Бразилецът копна елегантно топката над стража, но тя трудно щеше да намери очертанията на вратата. В този момент от крилото притича резервата Едвин Джеси, който отбеляза дебютния си гол за ЦСКА и по този начин подпечата "червения" успех с 2:0.

Снимка 343657

В четвъртък на ЦСКА предстои ново сериозно предизвикателство в Първа лига. "Армейците" приемат у дома търсещият своята първа победа през пролетта тим на Етър. В същия ден Дунав гостува на Пирин (Благоевград).