Монтана загуби срещата си с ЦСКА-София от 11-ия кръг на Първа професионална лига.

Мачът, който се игра на градския стадион в Ловеч, завърши при резултат 2:0 в полза на "армейците".

Головете за победителите бяха отбелязани от влезлия като резерва през вторите 45 минути Милчо Ангелов.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в чата ни на събитията:

НА ЖИВО: Монтана - ЦСКА-София

"Червените" търсят дебютен успех далеч от дома

Това беше първи успех на ЦСКА-София като гост от началото на сезона.

До момента тимът беше записал 2 загуби и 2 равенства далеч от дома. Едва ли имаше по-удобен съперник, срещу когото "червените" да променят тази негативна серия, от Монтана.

Съставът от "Огоста" остава на дъното на класирането и има само 1 победа до момента в актива си.

Така столичани взеха трите точки и се доближиха до лидерите в класирането.

Треньорът на Монтана Атанас Джамбазки не можеше да разчита в този мач на наказания Мурадов и на контузените Васев и Бала и това даде своето отражение върху цялостното представяне на тима.

В същото време гостите бяха без контузените Станислав Манолев и Густаво Кулма, които не попаднаха в групата за мача. Давид Симао пък бе наказан.

Бумал и Пинто бяха двойката дефанзивни халфове в срещата днес. Педро действаше в ролята на плеймейкър, а по крилата започнаха Георгиев и Виана. Атаката пък водеше Преслав Йорданов.

Той обаче беше сравнително добре охраняван от съперниковите бранители и не успя да разкрие пълния си потенциал.

Именно негово попадение в 28-ата минута беше отменено заради засада.

В 36-ата минута и попадение на Недялков не бе признато от съдиите, поради същата причина. Повторенията показаха, че засади и в двата случая има.

След почивката Йорданеску даде няколко тактически наставления на състезателите си, а извърши и промяна в състава си, включвайки Милчо Ангелов в игра.

Именно той, след центриране на Георгиев в 54-ата минута от срещата, откри резултата в Ловеч.

В 80-ата той оформи оказалото се и крайно 0:2, при идентична на предходната ситуация.

Генов и Шоко пропиляха добри възможности за символичните домакини преди края на мача, като въпреки извършените от Джамбазки смени, резултатът се запази непроменен.