ЦСКА разгроми с 6:1 Славия в нарочения за дерби двубой от специалистите и се изкачи на второто място в класирането, на точка зад новия лидер Левски. "Армейците" можеха да отбележат и повече попадения, ако не беше вратаря на "белите" Емил Петров, който нямаше вина за нито един от головете в мрежата си.

Особено тежки за Славия бяха последните 15 минути, в които домакините правеха, каквото си искат със съперника и логично агитката на гостите издигна плакат с надпис: Достанич вън!!! ЦСКА откри резултата в 12-а минута след точно изпълнена дузпа от Велизар Димитров, отсъдена за спорно нарушение на Мечечиев срещу Петре.

Шест по-късно Кирил Котев се извиси над всички след корнер и с глава покачи на 2:0. В 33-а минута и самият Петре бе изведен сам срещу Емил Петров и отблизо прокара топката покрай него - 3:0. Малко след това падна и почетното попадение за Славия - в негов автор се превърна Тодор Колев, който в идентична ситуация с тази на румънеца намали.

През втората част се разписаха и влезлият като резерва Гийом Да Заади на празна врата, вратарят на "червените" Ивайло Петров след нова дузпа и отново Петре с неспасяем удар отблизо. Така резултатът завърши при разгромното 6:1 в полза на ЦСКА. Това бе второ поредно поражение за "белите" след изненадващата загуба от Рилски спортист миналия кръг.

Марков: Готови сме за Бешикташ

Венцислав Стефанов:Господ бави, но не забравя