ЦСКА победи Славия с 1:0 в мач от 16-ия кръг на българското първенство. Единственото попадение в двубоя бе дело на Али Соу.

Първите 45 минути изминаха без да се играе много футбол. Срещата постоянно бе прекъсвана заради нарушения, въпреки че беше показан само един жълт картон от Драгомир Драганов.

В 13-ата минута Владислав Узунов стреля от дистанция, но право в ръцете на Бусато.

В 22-ата минута Петър Занев стреля от пряк свободен удар, но Георги Георгиев с много добра намеса опази вратата си. Минута по-късно Евандро се опита да изпълни удар със задна ножица, но доста неуспешно.

В 29-ата минута Славчо Шоколаров пробва с удар от около 30 метра, но Густаво Бусато без проблем улови.

Десет минути по-късно топката рикошира във футболист на Славия след удар на Евандро и се отби в горната греда на пазената от Георги Георгиев врата.

ЦСКА - Славия 1:0, Али Соу открива резултата

"Белите" са в серия от пет мача без загуба

Малко след подновяването на играта ЦСКА имаше отличен шанс да открие резултата на стадион "Българска армия". Евандро се справи много добре със защитата на Славия и успя да центрира към Али Соу, който обаче бе спрян от Попадийн и Гамаков и не успя да стреля. Преди друг футболист на "белите" да успее да стигне до топката Гамаков изчисти от голлинията.

Шест минути по-късно футболист на Славия блокира изстрел на Вив Соломон-Отабор.

В 66-ата минута ЦСКА откри резултата. Петър Занев центрира от свободен удар, топката стигна до Соу, който с глава матира Георгиев.

В 72-ата минута Янис Карабельов сбърка и изведе Али Соу, който се възползва от възможността, но Георги Георгиев показа страхотен рефлекс и изби.

В 88-ата минута Славчо Шоколаров извърши нарушение, за което първоначално Драгомир Драганов извади жълт картон, но след реакцията на футболиста на Славия съдията го изгони от игра.

В 92-ата минута Густаво Бусато успя да отклони топката в страничната греда след удар на Емил Стоев.