ЦСКА победи Берое на стадион "Българска армия". Воденият за последно от треньора Христо Янев тим зарадва публиката с успех над заралии на финала на един противоречив сезон, оставил "червените" без трофей.

"Армейците" се наложиха над съперника си с 1:0, като единственото попадение беше реализирано от Кирил Десподов, вкарал гол от дузпа.

Двубоят бе без значение за домакините, които не можеха да бъдат изместени от второто място, докато гостите се бореха за третата позиция и баража за Лига Европа.

Снимка 357677

Треньорът на "червените" включи в групата петима таланти от школата, тъй като голяма част от опитните играчи бяха пуснати в отпуск, а има и доста контузени и наказани. В Берое положението не бе по-розово, но воденият от бившия футболист на ЦСКА Александър Томаш тим се представи на ниво срещу опонентите си.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

ЦСКА - Берое 1:0, гол на Десподов от дузпа!

Старозагорци се надяват на чудо

Първото полувреме категорично бе по-добро за гостуващия състав. Футболистите на Томаш преследваха спокойно своята голяма и ясна цел в срещата - победа, която да съхрани шансовете им за третото място.

В самото начало на двубоя ситуации за реализиране на попадение нямаше, но малко по малко старозагорци започнаха да затварят кръга около Черниаускас.

Снимка 357674

Най-деен за Берое на старта на двубоя беше Мартин Камбуров. Той обаче отстъпи инициативата на Цонев и Леони, които на няколко пъти развинтиха "червената" отбрана.

И двамата обаче нямаха достатъчно късмет, за да успеят да открият резултата в полза на своя отбор.

Снимка 357670

Първо Цонев бе близо да направи това в средата на полувремето, но прибързаното му решение да стреля директно от въздуха лиши Берое от заслужена преднина в резултата.

Малко по-късно Кирил Десподов претендира, че е бил фаулиран в наказателното поле. Повторенията показаха, че действително положението е дискусионно, но и също така, че Десподов определено преигра в действията си.

Снимка 357673

Най-чистата ситуация за реализиране на гол се откри пред Леони след малко повече от половин час игра. Тогава той получи пас в предни позиции, преодоля вратаря на "червените", но не успя да насочи кълбото в мрежата.

Така след 45 минути игра нулевото равенство се запази.

Единственото попадение в мача бе реализирано в 66-ата минута, когато Кирил Десподов се разписа от бялата точка.

Фаулът при дузпата бе именно срещу Десподов, а за нарушението си Райнов получи жълт картон.

Гостите се отчетоха и с удар на Цонев в гредата, но така и не стигнаха до отбелязването на гол в "червената" врата.

Снимка 357675

Така ЦСКА събра актив от 81 точки на второто място в класирането, а Берое остава четвърти, с 59 пункта срещу името си.