ЦСКА победи Арда с 3:2 в мач от шестия кръг на efbet Лига. Головете за "червените" на "Армията" бяха дело на Тони Уот (15), Евандро (63) и Али Соу (88). За гостите се разписаха Радослав Василев (18) и Иван Коконов (91).

С успеха възпитаниците на Люпко Петрович събраха 11 точки и заемат 5-о място във временото класиране. Арда е осми с 8 пункта.

В началните минути ЦСКА имаше териториално преимущество. В 6-ата минута Малинов намери Уот в наказателното поле. Шотландецът обаче вместо да стреля мигновено, реши да овладява топката и кълбото му бе отнето.

ЦСКА - Арда

ЦСКА - Арда 3:2, гол на Коконов

"Червените" приемат новакa в елита на "Българска армия"

В 15-ата минута "червените" откриха резултата. Тогава съдията Георги Николов подмина нарушение на Жанио Бикел срещу Деян Лозев. Тони Уот пое топката в половината на Арда и подаде към Тиаго. Последва центриране към шотландеца, който с удар от движение не остави шансове на Караджов.

180 секунди по-късно гостите изравниха. Лозев центрира отдясно, Радослав Василев се промъкна между Занев и Албентоса, изпревари Черниаускас и засече топката във вратата за 1:1.

Снимка 439110

В 30-ата минута Жеферсон за малко не допусна груба грешка, опитвайки да върне с гърди към Черниаускас и Спас Делев бе близо да пресече подаването, но стражът на "червените" поправи грешката на своя съотборник и улови.

Седем минути по-късно ЦСКА бе близо до втори гол. Уот се пребори с Крумов отдясно и нахлу в наказателното поле. Последва пас към Евандро, който стреля от точката на дузпата, но Караджов с блестяща намеса изби. Малко след това стражът на гостите спаси удар от далечна дистанция на Малинов.

Снимка 439109

Арда отговори с изстрел на метър пред границата на наказателното поле, който Албентоса блокира. Футболистите на сините поискаха дузпа, претендирайки, че испанецът е играл с ръка, но реферът правилно не отсъди такава.

В 52-ата минута ЦСКА също поиска дузпа и имаше основания да получи такава. Тони Уот навлезе в наказателното поле, където бе препънат от Емил Мартинов. Георги Николов обаче остана безмълвен.

Три минути след това хубав удар на Евандро попадна в обятията на Караджов.

Снимка 439108

Натискът на "червените" даде резултат в 63-ата минута. Тогава Уот се пребори за топката и с глава намери Евандро. Бразилецът се измъкна от Крумов и Лозев и с премерен удар вкара за 2:1.

В 78-ата минута ЦСКА пак поиска дузпа. Този път резервата Али Соу нахлу в наказателното поле отдясно и бе бутна в гърба от Дарко Глишич. Реферът Николов обаче отново даде сигнал играта да продължи.

Минута след това Соу намери Малинов в наказателното поле. Халфът бе оставен непокрит и реши да потърси близкия ъгъл, но Караджов се справи.

Снимка 439111

Малко след това Греъм Кери с отлично центриране намери Уот в наказателното поле. Шотландецът от няколко метра направи по-трудното и прати топката над вратата.

Пет минути преди края на редовното време Арда пропусна отличен шанс отново да изравни. Илиша Сам получи топката в наказателното поле. Нападателят чукна към Бенгюзов, който стреля слабо и Черниаускас улови.

В 88-ата минута Али Соу вкара за 3:1. Нападателят се извиси над Крумов след центриране отдясно на Турицов и с глава прати топката във вратата.

В продължението на срещата Иван Коконов оформи крайното 3:2. Крилото получи хубав пас от Илиша Сам, който отне топката от Бикел на центъра на терена и със силен удар и неумела намеса на Черниаускас оформи крайния резултат.