Виж репортаж от мача

Виж коментара на Пламен Марков за срещата

Виж коментара на Иван Маринов за мача

Локо (Пд) и ЦСКА завършиха 1:1 в мач от 17-ия кръг на"А" група. Така "червените" изгубиха нови две точки след домакинската издънка срещу Черно море (0:0) миналата седмица.

Домакините от Локомотив поведоха в 37-ата минута. Тогава Тиаго Силва нескопосано опита да изчисти топката от малкото наказателно поле. Тя обаче се удари в тялото на Илами Халими и влезе в мрежата на "червените".

"Армейците" бяха трагични през първото полувреме, без да създадат нито едно чисто голово положение пред вратата на Стоян Колев. Изключително слабо играха халфовете и нападателите и домакините логично не срещнаха трудности.

Кабус и Димитров

От своя страна локомотивци действаха по-съсредоточено и с наситена халфова линия успяха да вземат превес в средната зона на терена.

През второто полувреме играта се изнерви, като нарушенията зачестиха. Капитанът на ЦСКА Валентин Илиев получи втори жълт картон и бе изгонен от рефера Христо Ристосков.

Пламен Марков смени французина Кабус с Георги Илиев, а по-късно извади неубедителния Тиаго Силва, опитвайки да засили атаката с Евгени Йорданов.

В 77-ата минута Петре изравни. Той получи хубав пас от Велизар Димитров и с красив диагонален удар изпрати топката в десния ъгъл на Стоян Колев.

В 88-ата минута и футболист на Локо (Пд) получи червен картон - Радослав Анев.

Ристосков даде 5 минутно продължение, но нов гол не падна. ЦСКА продължи традицията да играе трудно срещу "черно-белите" в Пловдив. Последният пълен успех на "армейците" е от пролетта на 1998 година, когато те спечелиха с 4:1 на "Лаута" след хеттрик на Бончо Генчев.

"Няма да се откажем от борбата за титлата, въпреки че пропиляхме четири точки в първите два пролетни мача", заяви наставникът на ЦСКА Пламен Марков след края на двубоя.