Лудогорец и ЦСКА не се победиха в мач от 34-ия кръг от плейофите в Първа лига днес.

Двубоят на стадион "Лудогорец Арена" завърши при резултат 1:1.

Точен за домакините, с гол от центъра на терена, бе Светослав Дяков, докато за столичани се разписа Фернандо Каранга.

След този мач домакините вдигнаха титлата на България и получиха златните си медали.

Сблъсъкът имаше по-голямо значение за "червените", тъй като борбата за второто място все още не е решена. Тимът на Стамен Белчев води с пет точки на Левски, в оставащите три кръга до края на първенството.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена днес:

НА ЖИВО: Лудогорец - ЦСКА 1:1!

"Червените" все още търсят първия си успех срещу разградчани

Първото полувреме не предложи спиращата дъха драма, която се получи в няколко от мачовете между двете единайсеторки през сезона.

За липсата на много положения пред двете врати допринесе и лошото време в Разград, като половин час преди началото на срещата над града се изсипа истински порой. Той не спря и след първия съдийски сигнал, но въпреки това теренът се запази в доста добро състояние.

Домакините редуваха периоди на натиск и по-продължително владение на топката, с такива на отдръпване в задни позиции.

Когато "зелените" се връщаха, опонентите им обаче не успяваха да застрашат сериозно вратата на Ренан, което съчетано с големия брой нарушения в средата на терена, не направи играта особено приятна за наблюдаване.

Снимка 294922

Въпреки сравнително некоректните намеси на дефанзивните състезатели и на двата тима, реферът Ангелов спести няколко официални предупреждения, пускайки по-свободна, на моменти груба игра.

Четири минути преди почивката резултатът беше открит. Това се случи след грешка на Чорбаджийски в "червената" защита и не много добре избита топка от Китанов. Кълбото достигна до капитана на домакините Дяков, който от дъгата на централната част на терена го изстреля директно в мрежата за 1:0.

Снимка 294919

Предимството бе заслужено за "орлите", които се оттеглиха в почивка с гол аванс.

Само 30-ина секунди след почивката Десподов можеше да изравни, но Ренан спаси изстрела му.

Равенството все пак стана факт в 63-ата минута. Тогава, отново след пробив на Десподов, Каранга се възползва от лошо избита от защитниците на разградчани топка и я прати във вратата за 1:1.

Снимка 294923

Натискът на "армейците" продължи до самия край на срещата, но нова промяна в резултата не беше регистрирана.

ЦСКА е с най-добри резултати в плейофите, но в миналия кръг направи гаф при домакинството си на Локо Пловдив (0:0). "Червените" бяха мотивирани не само да вгорчат празника на домакините, но и да вземат три точки днес, но това не се случи.

Това бе четвърти двубой между тези два отбора от началото на сезона, като ЦСКА остава без победа над съперника. В първите две срещи разградчани спечелиха съответно с 2:1 на свой терен и с 2:0 на "Армията".

Снимка 294924

Третият мач, който бе от плейофната фаза и също се игра в София, завърши при равенство - 1:1.