90+4′

Последен съдийски сигнал.

Без победител в дербито на Първа лига.

ЦСКА и Лудогорец не се победиха на "Армията" - 0:0

Головата машина на ЦСКА не издържа на напрежението, без победител в "мача за титлата"!

Пропусната дузпа, спорни положения и два червени картона в столицата

90+2′

Втори жълт картон и за Дяков.

90+1′

Втори жълт картон за Малинов.

88′

Стойчо Стоев изглежда уверен в уменията на футболистите си, въпреки нулевото равенство, което се оформя на "Армията".

Резултатът устройва разградчани, ако се запази непроменен до последния съдийски сигнал.

Снимка 422823

87′

Многоходова акция на "червените".

Завършва с опит за удар на Соу.

Топката се отбива в тялото на Анисе и излиза в корнер.

Нищо любопитно след изпълнението му.

84′

Джоди Лукоки е заменен от Станислав Манолев.

83′

Жълт картон за Лукоки.

82′

Засада на Лукоки.

78′

Пинто е принудително заменен от Антов.

73′

Кешеру сменя Шверчок.

72′

Рафаел сменя Евандро.

70′

Жоржиньо не успя да раздвижи играта на "армейците" така, както по всяка вероятност се искаше на тримата "червени" треньори.

С влизането си, поне на този етап, футболистът не допринася за изострянето на атаките на тима.

64′

Жълт картон за Малинов.

63′

Петрович дава важни съвети на временния треньор на "червените".

Безценна придобивка е опитният спец за столичани.

Снимка 422832

58′

Жоржиньо сменя Джеси.

57′

Анисе спира пробив на Бикел.

Нарушение на състезателя на гостите.

Без официално предупреждение за него.

52′

Марселиньо пада в наказателното поле!

Георги Кабаков не дава сигнал за нарушение на правилата.

Поиска дузпа нападателят на Лудогорец.

Такава не е отсъдена.

50′

Никакъв шанс за Али Соу в единоборствата му с Антон Недялков.

Състезателят на Лудогорец тотално обезверява съперника си.

Снимка 422824

49′

Подаване към Попа в пеналта на "червените".

Не успява да стигне до топката футболистът на Лудогорец.

Не изглежда в оптимална кондиция Адриан Попа.

Запознайте се с Адриан Попа: Моторета разплака Стяуа и "паркира" в Лудогорец

Румънецът е едно от най-новите попълнения на българския шампион

48′

Пробив на Сисиньо по фланга.

Опитва центриране той в пеналта на Черниаускас.

В последния момент бе спрян от бранител.

Снимка 422818

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме беше изключително напрегнато и динамично през всичките си 45 минути. След едва 40 секунди игра домакините претендираха, че Григоре е играл с ръка в наказателното поле.

Повторенията на ситуацията показаха, че "армейците" биха могли да имат известно право в изискванията си към главния съдия. Така или иначе дузпа не бе отсъдена. Поне не в тази ситуация.

След 6 минути игра "армейците" получиха право да изпълнят удар от 11-те метра, след игра с ръка на национала Марселиньо. Зад топката застана Али Соу, който не успя да намери очертанията на вратата, за нещастие на феновете на домакините.

До почивката нападателят бе бледа сянка на обичайното си амплоа, като изглеждаше безкрайно обезверен.

Моци на два пъти пък трябваше да се намесва решително след изстрели на Евандро и Пинто, като спаси тима си, запазвайки нулевото равенство.

Лудогорец, на свой ред, опитваше да създаде напрежение пред Черниаускас чрез Шверчок и Недялков. Нападателят обче не бе във форма, като изглеждаше напрегнат и нервен и дори получи официално предупреждение.

Лошата новина за Стоев бе контузията на един от лидерите на разградчани Вандерсон, който трябваше да напусне терена преждевременно. На негово място се появи Попа, който преди почивката не впечатли.

Пинто имаше чудесна възможност да открие резултата от статично положение, но не успя да го направи. Също от фаул в близост до наказателното поле и Марселиньо опита своя шанс на противоположния край от игрището, но Черниаускас изби кълбото успешно.

Така до почивката голове не бяха реализирани.

45′

Почивка.

44′

Засада на Шверчок.

43′

Жълт картон за Светослав Дяков.

42′

Добър изстрел на Марселиньо от свободен удар!

Топката преодолява стената, но е избита от Черниаускас.

Нова чудесна възможност за гостите.

41′

Официално предупреждение и за Жеферсон.

39′

Вместо да се мотивира от пропуска си, Али Соу тотално загуби вяра в способностите си.

Вяло подобие на голова машина е в момента нападателят.

Снимка 422820

38′

Смяна на Вандерсон с Адриан Попа.

37′

Продължителна атака за Лудогорец.

Шверчок не успява да отправи точен изстрел.

След това с подобни изяви се отчита и Лукоки.

32′

Вандерсон ще бъде заменен.

Получи травма футболистът на Лудогорец.

28′

"Подложка" на Шверчок срещу Томаш.

Не е официално предупреден нападателят на гостуващия тим.

Късмет за него, предвид получения жълт картон на по-ранен етап от срещата.

27′

Замислен изглежда новият, макар и временен треньор на ЦСКА.

Може да станем свидетели на промени в състава на "червените" след паузата.

Снимка 422822

23′

Сисиньо стреля от над 20 метра!

Черниаускас избива с върха на пръстите си.

Корнер за Лудогорец.

Нищо интересно след изпълнението на статичното положение.

21′

Лукоки центрира остро!

Черниаускас не успява да достигне топката.

Кълбото обаче се разминава и с Якуб Шверчок.

20′

19′

Жълт картон за Шверчок.

17′

Отново ключова намеса на Моци!

Този път след изстрел на Евандро от границата на наказателното поле.

Натискът на "армейците" е във всяка точка от терена.

15′

Пинто стреля от статично положение!

Козмин Моци избива топката от самата голлиния.

Ключова намеса на защитника!

13′

Марселиньо подава към Лукоки!

Засада няма!

Забави се крилото и не успява да достигне до топката.

12′

Центриране на Недялков в наказателното поле на Черниаускас.

Излиза вратарят и хваща топката в ръцете си.

Първа ситуация в близост до пеналта на "червените".

7′

ПРОПУСК!!!

0:0!

Али Соу не успява да се разпише от бялата точка!

"Червените" пропиляват възможността да поведат в резултата!

Снимка 422817

6′

ДУЗПА!

Този път играта с ръка бе видяна от Кабаков!

Шанс за ЦСКА, след като Марселиньо наруши правилата.

3′

И мрежата на вратата на Лудогорец има нужда от "поправка".

2′

Мрежата на вратата, пазена от Черниаускас, се нуждаеше от закърпване.

Това забави началото с минута.

2′

Али Соу нахлува в наказателното поле и стреля!

Топката рикошира в тялото на бранител и излиза извън терена.

Кълбото се отби в ръката на Григоре.

Домакините искат дузпа! Такава не е отсъдена.

1′

Напрежението се покачва!

Остават броени минути до началото.

1′

12 000 зрители са заели местата си и очакват първия съдийски сигнал.

Снимка 416010

Източник: БГНЕС

1′

ЦСКА се нуждае от победа с два или повече гола срещу Лудогорец, за да излезе на върха в класирането.

Не особено лесна задача за изпълнение.

Люпко Петрович: Скамейката на ЦСКА и Левски е като електрически стол

"Левски е голям клуб"

1′

23 Йоан Бауренски 77 Адриан Попа

ЦСКА приема Лудогорец в мач от 33-ия кръг на Първа лига. Сблъсъкът до голяма степен ще даде отговор на това кой ще е шампион през този сезон. "Орлите" имат аванс от три точки на върха във временното класиране. Успех с два гола разлика тази вечер, ще изведе "червените" на първото място.

Домакините са в тежко положение. Тимът отпадна на полуфинал за Купата на България от Ботев (Пловдив).

Ден преди гостуването на Черно море Любослав Пенев напусна отбора. Шефовете на "Армията" заложиха на неговия помощник Добри Митов, а негови съветници са Люпко Петрович и Димитър Пенев.

Ясно е обаче, че тактиката за всеки двубой се прави от легендарния сърбин. Именно носителят на КЕШ с Цървена звезда е най-големият коз на "червените". Люпко е врял и кипял в подобни мачове.

Може да се твърди, че ЦСКА държи съдбата си в собствени ръце. Триото начело на отбора обаче трябва да се справя с куп кадрови проблеми за днешния сблъсък. Капитанът Николай Бодуров е контузен и пропуска мача.

С наказание е най-креативният футболист на домакините - Тиаго.

Лудогорец не се намира в най-добрата си форма. "Орлите" загубиха от Черно море, а в последния кръг се спасиха от поражение срещу Берое в добавеното време.

В последните три мача между двата отбора се получиха две равенства и една победа за ЦСКА.

Дали Лудогорец ще прекъсне тази серия и ще гарантира титлата, ще разберем тази вечер. Сблъсъкът е с начален час 20:15.