ЦСКА не успя да прекъсне серията си от мачове без победа в шампионата.

Тимът се изправи срещу труден съперник, в лицето на Берое, но двата състава така и не излъчиха победител.

Срещата приключи при резултат 1:1, като за гостите Макута даде преднина в 48-ата минута, но само 6 след това Валентин Антов изравни резултата.

"Червените" ще дебютират в груповата фаза на тазгодишното издание на Лига Европа и може да се каже, че днес се спестиха за мача с румънския шампион ЧФР (Клуж). Доказателство за това бе фактът, че Йомов и Санкаре бяха оставени извън групата за двубоя.

Снимка 501109

Двете нови попълнения Пеняранда и Синклер стартираха от първата минута, но не постигнаха нещо запомнящо се на терена.

Заради контузия аут бе Пламен Гълъбов, а Иван Турицов още не е напълно възстановен.

Снимка 501107

В Берое имаше доста кадрови проблеми. Иван Минчев е наказан, а с контузия е и друг основен футболист - Ибрахима Конте.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

ЦСКА - Берое 1:1, гол на Антов!

"Армейците" имат едно наум за двубоя в четвъртък за Лига Европа

Първото полувреме беше много динамично и изпълнено с интересни положения и пред двете врати.

Берое притежаваше инициативата в началото на двубоя, като основно чрез Макута опитваше да застрашава съперника си.

ЦСКА отговаряше с центрирания, основно насочени към Соу. Той се отчете с пропуск след едва 2 минути игра, като получи подаване, но опитът му да прехвърли вратаря не беше успешен.

Снимка 501103

В 17-ата минута Антов бе притиснат от състезателите на Берое и върна кълбото към Бусато. Той го хвана в ръцете си, след което усети своята грешка и бутна топката извън обхвата си, но реферът Драганов реагира и даде сигнал за двоен удар в наказателното поле.

Снимка 501108

За щастие на Бусато, гостите не се възползваха от възможността, като върнаха пас извън пределите на наказателното поле, а последвалият удар не достигна до целта.

Малко след това Макута проби в пеналта на "червените", преодоля трима бранители и дори отправи изстрел, който обаче бе вещо избит от Занев.

Снимка 501106

В последните 5 минути от полувремето Соу на два пъти можеше да се разпише, като първо пропусна да направи това след извеждащо подаване, а малко по-късно не стигна до топката при центриране в наказателното поле.

Така или иначе попадения в рамките на първите 45 минути не бяха реализирани.

Резултатът бе открит само три минути след почивката. Попадението бе дело на Макута.

Фуртадо центрира и съотборникът му засече подаването с глава в мрежата на Бусато.

Малко по-късно обаче от радостта на гостите нямаше и помен.

Това бе продиктувано от факта, че в 54-ата минута Антов отбеляза за "армейците".

Попадението бе поредно за футболиста на столичани срещу този съперник.

Той засече топката с глава, след центриране от корнер.

Снимка 501102

Последваха две незабавни промени в постройката на ЦСКА, като Белчев съсредоточи усилията на тима си в нападение, включвайки Ахмедов и Кери.

В края на срещата пък и Димитров се оказа принуден да осъществява промени в първоначалния си състав.

Снимка 501105

Това обаче бе продиктувано от факта, че някои от състезателите му се умориха и получиха наглед не много сериозни травми. Въпросните играчи бяха заменени.