Периодични атаки към вратата на Макенджиев, но нищо притеснително за него.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме не предложи много чисти положения за отбелязване на гол. Надмощието на домакините беше подчертано, но от по-сериозното притежание на топката не следваше нищо интересно за "армейците".

Столичани осъществяваха акциите си основно по крилата. В единия случай чрез Жеферсон, а когато ставаше дума за атаки по десния фланг - през може би най-дейния футболист на терена Кирил Десподов.

Центриранията на Десподов бяха опасни, но на два пъти Роланд Алберг не съумя да се възползва от тях. В първия случай той се оказа очи в очи с Благой Макенджиев, но стреля в тялото му.

Черно море имаше два добри момента през първите 45 минути, но така и не намери очертанията на вратата, пазена от Черниаускас.

Пред голмайстора на домакините Фернандо Каранга се откри една-единствена ситуация за реализиране на попадение, но той бе ситуиран под неудобен ъгъл спрямо вратата и не успя да насочи кълбото подобаващо.

На два пъти пък Кирил Десподов претендира, че е бил фаулиран в близост до наказателното поле, но съдийската бригада не сигнализира за нарушение на правилата. Голове не бяха реализирани до почивката.

45′

Почивка.

42′

Александър Цветков се озовава сам в пеналта на ЦСКА.

Не успява да се ориентира бързо и губи топката.

41′

Десподов напредва по десния фланг на атаката на ЦСКА.

Страничният съдия обаче сигнализира за извършено нарушение в нападение. Главният се съгласява с него.

Футболистът на домакините очаквано не е доволен от отсъждането.

35′

Десподов подава към Родригес.

Той засича топката по посока вратата на Макенджиев, но кълбото минава на сантиметри от целта.

30′

Жълт картон за Даниел Димов.

28′

Фаул срещу Фернандо Каранга.

Налага се намесата на медицинските екипи на двата тима.

Нападателят става на крака и атакува словесно Даниел Димов.

21′

Играта се поуспокои.

Атаките на ЦСКА продължават, но така и не достигат крайната си цел.

20′

Енрике стреля от далечна дистанция!

Макенджиев лови топката без проблеми.

19′

Каранга напредва в половината на съперника и асистира на Алберг.

Той обаче извършва нарушение в нападение.

Положението не бе никак лошо за "червените".

15′

Втори пореден пробив на Жеферсон.

Отново без последствия за отбраната на гостите.

14′

Жеферсон центрира.

Бодуров отиграва топката, но не стига до изстрел.

10′

Двата тима отдадоха почит към починалите в последните дни двама емблематични български футболисти.

9′

Изстрел на Зехиров!

Топката е избита. Ъглов удар за Черно море.

5′

Перфектен пас на Десподов към Алберг!

Последният пропуска да се разпише, останал очи в очи със стража на гостите.

3′

Домакински натиск в първите минути от мача.

Акциите на "червените" стигат до пеналта на съперника, но "армейците" така и не записват положения на сметката си.

1′

7. Хеан Бланко

Отборите на ЦСКА и Черно море откриват 22-ия кръг на Първа лига. Срещата между двата тима е днес, от 17:30 часа, на стадион "Българска армия".

"Червените" стартираха обещаващо пролетния дял в първенството, след като разбиха с 5:0 като гости Верея.

Играчите на Стамен Белчев ще гонят нов убедителен успех, който ще ги изкачи на лидерската позиция във временното класиране поне до понеделник, когато Лудогорец гостува на Ботев (Пловдив).

Стамен Белчев: Резултатите не трябва да ни заблуждават, Черно море е много опитен отбор

Белчев: Отличният старт вече сме го забравили, Черно море е много опитен отбор

"Ще играят тези, които се представят най-добре в тренировките"

Черно море е на другия полюс. Варненци загубиха с 1:4 у дома срещу Берое при подновяването на шампионата.

Отборът на Илиан Илиев продължава борбата си за попадане в Топ 6 след края на редовния сезон и ще направи всичко по силите си да си тръгне поне с точка от визитата на "Армията".

В групата на "червените" попадна последното ново попълнение Едвин Джеси и очакванията са ганаецът да се появи в игра през втората част.

Илиан Илиев: Срещу ЦСКА ще подходим различно

"Важно е да сме компактни и да държим топката", заяви треньорът на Черно море

Наставникът на гостите Илиан Илиев има сериозни кадрови проблеми. Специалистът няма да може да използва в днешния мач поради контузии защитниците Витиня, Стефан Станчев и Мирослав Енчев, крилото Меди Фенуш и офанзивните играчи Дани Кики и Георги Божилов. Наказан е Илиас Хасани.

На пейката на "моряците" ще бъде словакът Марек Кузма и шестима юноши на клуба.