Попадение на Бланко от едва няколко метра разстояние.

84′

ГОЛ!

3:1!

Попадение на Стивън Петков.

Футболистът на гостите се възползва от грешка в "червената" отбрана и се разписа.

78′

Укра дебютира за ЦСКА в официален мач.

Той сменя Енрике.

72′

Чорбаджийски е принудително заменен от Дюлгеров.

68′

Жълт картон за Хеан Бланко.

65′

Алберг заменя Тиаго.

63′

Петков заменя Пауло.

57′

Жълт картон за Марин.

53′

ГООООООООООООООЛ!!!

3:0!

Щастливо попадение на Тиаго Родригес.

Футболистът на "червените" се "разписва", след като Юсеин се забави с изчистването на една топка в защитата на гостите, тя рикошира в тялото на Тиаго и влезе във вратата на Чворович за 3:0.

47′

Лазар Марин сменя Афонсо.

46′

Минев е заменен от Ндонгала.

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първото полувреме нямаше две мнения, относно това кой е по-добрият отбор на терена. Домакините не спираха да атакуват опонента си, като натискът им бе съсредоточен основно по двете крила.

Пробивите на Енрике и Джеси не спираха да тормозят защитниците на пловдивчани, а центриранията към полето на Чворович неминуемо създаваха неприятности на вратаря на "канарчетата" и бранителите пред него.

Положенията за "армейците" се редуваха едно след друго, но първият гол така и не падаше. Изстрели на Чорбаджийски и Бланко бяха спасени от Чворович, като до средата на първата част именно доброто представяне на вратаря на Ботев предотврати откриването на резултата.

Пет минути преди почивката, при поредното центриране за "червените", Пламен Димов насочи кълбото в собствената си врата, давайки предимство на съперника.

В продължението на първата част, отново след пас в наказателното поле на гостите, Раул Лое засече топката с глава, пращайки я в мрежата за 2:0.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Терзиев.

44′

ГООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Раул Лое с глава!

39′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Пламен Димов праща топката в собствената си врата, при центриране в пеналта на Чворович.

35′

Чорбаджийски стреля с глава!

Кълбото не намира очертанията на целта.

Страхотно положение за домакините, но и пореден пропуск за тях.

34′

Удар от далечна дистанция на Неделев!

Топката като по чудо не попада в "армейската" врата.

Ситуацията бе създадена от бранителя на домакините Жеферсон, който подаде към футболист на Ботев (Пд).

30′

Джеси по десния фланг, Енрике - по левия.

В това се изчерпва подходът на "червените" в атака до момента.

Двамата състезатели се опитват всячески да притесняват съперника, основно с пробивите и центриранията си към наказателното поле.

25′

Хеан Бланко стреля от близка дистанция!

Чворович избива с една ръка!

Страхотна намеса на вратаря на пловдивчани.

22′

Периодични центрирания и пред двете врати.

Натискът на ЦСКА намаля в последните минути.

18′

Хеан Бланко бе изведен очи в очи с Чворович.

Шутът му е спасен от стража на пловдивчани.

15′

Неочакван изстрел от воле на Манолев!

Чворович не мръдна.

Кълбото премина на сантиметри от дясната греда на вратата на Ботев (Пловдив).

Малшанс за бранителя на столичани.

10′

Първа акция и за гостите.

Пауло стреля!

Вратарят на "армейците" хваща топката в ръцете си.

7′

Тиаго стреля!

Топката минава встрани от целта.

6′

Гостите все още не са напускали половината си от игрището.

Натиск на "червените".

3′

Преса на домакините в началото на мача.

Все още без положение пред една от двете врати.

1′

23. Александър Дюлгеров 29. Дуде Ндонгала

ЦСКА е домакин на Ботев (Пловдив) в среща от Първа лига. Битката на стадион "Българска армия" започна в 20:00 часа.

Всичко друго освен домакински успех ще е провал за "червените", които водят люта битка с Лудогорец за шампионската титла.

В редовния сезон "армейците" спечелиха с 6:2 в Пловдив, а в София срещата между двата тима завърши без победител - 1:1.

Стамен Белчев няма да може да разчита на най-добрите си играчи - Николай Бодуров и Фернандо Каранга. Аут от срещата е и резервата Георги Китанов, но той рядко намира място на вратата.

Снимка 344367

В заключителните кръгове от редовния сезон "червените" стигнаха до няколко инфарктни победи с известна доза късмет, но и с характер. Въпреки 4-те поредни успеха си пролича, че ЦСКА има известна криза в играта си и видимо отстъпление спрямо есента.

Основният въпрос е дали "армейците" ще успеят да намерят алтернативни решения в атака при отсъствието на Каранга.

Снимка 345897

Отборът често изпада в сериозни затруднения без звездата си. Бланко ще замести бразилеца. Барт пък ще си партнира с Чорбаджийски в центъра на защитата.

Малинов пък ще бъде пазен за битката в Разград на 6 април (петък) с оглед, че е с 12 жълти картона и при нов ще бъде наказан за 3 мача. За по една среща пък може да изгорят Манолев и Десподов, ако бъдат санкционирани днес.

Ботев не познава загуба в последните си три гостувания, а мачовете между двата отбора на "Българска армия" се отличават и с ниска резултатност. Ботев ще опита да спечели на "Армията" за първи път от цели 32 години.

Феновете на Ботев (Пд) стартират дарителска кампания

Вижте за какво става въпрос

В този период пловдивчани имат 29 визити, от които 6 равенства и 23 загуби, при 13:58 голова разлика за ЦСКА. Последният успех на "канарчетата" датира от 3 ноември 1985 г. - 3:2. Трябва обаче да се отбележи, че Ботев не е загубил последните си 3 мача на "Армията".

През пролетта на 2015 г. и на 2017 г. пловдивчани стигнаха до нулеви ремита, а първият двубой в Борисовата градина този сезон завърши 1:1 на 18 ноември, като ЦСКА отново бе без Каранга.

Жоао Пауло: Искам да стана легенда на Ботев (Пловдив)

"Не мислим за борбата на ЦСКА и Лудогорец"