Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 2342
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА спечели домакинството си на Ботев (Пд) с 1:0

ЦСКА се възползва от грешката на Левски и надви минимално Ботев (Пд) с гол на Белтраме

Селекцията на Милош Крушчич триумфира с важни три точки

90′

Греъм Кери ще замени Стефано Белтраме, последна промяна за "армейците" в този мач.

85′

Младият Казаков е последната надежда на Ферарио Спасов за промяна в този мач.

Снимка 468122

81′

Едвин Джеси напуска терена, а на негово място ще видим Жеферсон. Това е решението на Милош Крушчич.

77′

Изстрел на Кристиян Малинов, който обаче бива спасен в вещина от Янко Георгиев.

71′
Снимка 468124

70′

БЕЛТРАМЕ!! ЦСКА демонстрира нова добра скоростна атака в 70-ата минута. Феновете на "Армията" трудно повярваха, че любимците им не водят в резултата. Рубен Пинто отправи остро подаване по земя, Али Соу остави за появилия се като резерва Рафаел Енрике. Бразилецът пък пусна успоредно на голлинията за Белтраме, който от няма и метър направи по-трудното, пращайки своя шут в аут.

68′

Ферарио Спасов предприема нова смяна в редиците на Ботев. Тодор Неделев бива заменен от Атанас Стоименов.

68′

Евандро напуска ядосан терена, а вместо него се появява съотборникът му Рафаел Енрике.

62′

АЛИ СОУ!! ЦСКА пропусна изгодна възможност за това да удвои своята преднина в 62-ата минута. Джеси демонстрира скорост по фланга, след което пусна бърза топка за Али Соу. Централният нападател на домакините пробва да матира Янко Георгиев технично с пета и в крайна сметка се размина със своя гол №10 от началото на кампанията.

Снимка 468125

60′

Официално предупреждение и за Димитър Пиргов, който прекалено бурно се скара на главния съдия.

58′

Стефано Белтраме получава жълт картон заради грубо влизане в краката на Бандаловски.

Снимка 468127

55′

Официално предупреждение за Александър Тонев, който наруши правилата срещу Рубен Пинто.

53′

Тодор Неделев напомни, че е на терена в 54-ата минута, когато изпълни пряк свободен удар. Бусато прецени добре ситуацията и заложи на сигурното, избивайки в корнер.

48′

Втората част започна с опасно статично положение за "армейците". Белтраме центрира от фаул, но Евандро отново не бе достатъчно категоричен при насочването си с глава.

47′

На почивката старши-треньорът на Ботев - Ферарио Спасов осъществи смяна. Младият Димитър Тонев се появи на мястото на Радослав Терзиев. "Канарите" би трябвало да заиграят далеч по-офанзивно.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 468132

40′

Рубен Пинто можеше да ознаменува юбилейния си мач №100 за ЦСКА с попадение, но техничният му шут от средна дистанция попадна точно в обсега на вратая на Ботев.

37′

При попадението на юношата на Ювентус, гостите от Ботев имаха претенции към съдията заради това, че той си е помогнал с ръка. Брожения, които не бяха приети от Георги Димитров.

34′

ГООООЛ ЗА ЦСКА!! 1:0!! СТЕФАНО БЕЛТРАМЕ! Скучният двубой в "Борисовата градина" беше разчупен с откриващото попадение на Стефано Белтраме за ЦСКА. В 34-ата минута Жанио Бикел пусна добър извеждащ пас за Али Соу. Гамбиецът демонстрира голяма класа и само с едно докосване чукна за италианския си колега, а същевременно матира и Иван Бандаловски. Белтраме от своя страна премина леко покрай Костадин Ничев и след това елегантно промуши кълбото под плонжа на Георгиев.

31′

ЕВАНДРО! Едвин Джеси получи възможност да се надиграва един на един с Филип Филипов. Ганаецът проби умело и центрира за Евандро, който надскочи своя персонален пазач, но ударът му с глава не намери очертанията на врата.

Снимка 468133

24′

Много неточен изстрел на Лъчезар Балтанов, който дори не заслужаваше да бъде отбелязан, ако имаше някой далеч по значим момент в дербито.

14′

ЦСКА се настани по-трайно в половината на "канарите" с настъпването на 14-ата минута. Белтраме центрира от фаул, а пък Вальо Антов успя да се пребори за топката на далечната греда. Младокът обаче реши да финтира и отправя изстрел, вместо да комбинира с някой от своите колеги в "червено".

5′

Добрите мигове за Ботев продължиха и след няколко атаки Тодор Неделев създаде леко меле в полето на "армейците", което обаче не доведе до нищо по-сериозно пред Бусато. След това за отчитане е и мощен шут от над 30 метра на Тонев, който пак не намери целта.

Снимка 468131

2′

ТОНЕВ! Двубоят започна малко тромаво за "армейците", които допуснаха груба грешка малко след съдийския сигнал на Георги Димитров. Пламен Гълъбов действа разсеяно в отбрана и подари топката на Александър Тонев. Атакуващият играч на Ботев обаче не съумя да накаже отбора на сърцето си, пращайки кълбото над горната греда.

1′

9. Томи Юрич

ЦСКА и Ботев (Пд) се изправят един срещу друг във второто голямо дерби от съботната програма на шампионата. "Армейците" са в битка за Топ 3 и при евентуална победа днес може да им осигурят третото място, поне засега. "Канарчетата" пък са в битка за позиция в първата шестица и всяка точка, постигната извън Пловдив, е от изключителна важност.

В миналия кръг и двата отбора имаха мачове срещу вечните си съперници. "Червените" направиха 0:0 с Левски, а "жълто-черните" постигнаха същия резултат с Локомотив (Пд).

И двата клуба се намират в серии без загуба. Възпитаниците на Милош Крушчич записаха 8 поредни мача без поражение, като в тях Густаво Бусато не е допускал нито един гол (5 победи и 3 равенства). Отборът на Ферарио Спасов също е в поредица от осем поредни двубоя без загуба - 6 победи и 2 хикса.

Наставникът на домакините има кадрови проблеми свързани най-вече със защитата. Той не може да използва наказания капитан Петър Занев и контузения Раул Албентоса, които са титулярната централна двойка защитници на отбора.

В Ботев пък единствено трайно контузеният Лазар Марин остава извън сметките на Ферарио Спасов. Тодор Неделев сбъдна очакванията на специалистите и повежда своите на "Армията". В атака ще действат Антонио Вутов, Александър Тонев и Станислав Шопов.

Главен съдия на срещата е Георги Димитров, с помощници Петър Джугански и Мартин Ангелов. Делегат на БФС е Стоян Велчев, а пък работата на реферите ще следи Георги Виделов от Бургас.