Отборът на Левски е новият лидер в efbet Лига. "Сините" се измъчиха тотално, побеждавайки новаците от Царско село с 2:0. Попаденията паднаха в последните 180 секунди на срещата и бяха продиктувани от груби грешки в отбраната на символичните домакини.

В ролята на герои за вековниците влязоха Найджъл Робърта и Станислав Иванов. Холандската резерва откри в 89-ата минута, наказвайки неразбирателство между Мартин Кавдански и Иван Чворович. Точа на спора пък сложи Иванов, който пресече слаб пас на Сергей Георгиев към своя вратар.

Снимка 437350

Така селекцията на Петър Хубчев изпревари Лудогорец по голова разлика и поведе класирането в елита след четвъртия кръг. "Сините" обаче трябва сериозно да подобрят играта си, която е в сериозен застой след тежките загуби от АЕК (Ларнака) в Лига Европа.

Царско село пък продължава да няма победа в елита, като до този миг новаците имат и само един отбелязан гол чрез своя най-добър футболист Родни Антуи.

Царско село - Левски 0:2 (Развой на срещата по минути)

Късни попадения на Робърта и Мазурек

След тромави начални минути от страна и на двете селекции, първата по-сериозна опасност в мача беше създадена от символичните гости. Франко Мазурек се пребори за една топка край тъчлинията, финтирайки елегантно Георги Хашев. Последва несигурен пробив на аржентинеца, завършил с неточен изстрел към вратата на Чворович.

Снимка 437352

Центриране на Живко Миланов създаде напрежение в полето на Царско село след точно четвърт час на националния стадион. Паулиньо хвана топката с известни трудности преди тя да излезе в аут. Бразилецът светкавично опита да качи коженото кълбо на главата на връхлитащия Райнов, който обаче закъсня да бъде на точното място.

Асен Чандъров е горд от дебюта си за Левски

"Заслужена победа за нашия отбор над Царско село"

Царско село за първи път реши да пресира опонентите си в "синьо", дълбоко в половината му, а това без малко не се оказа фатално за хората на Никола Спасов. Макар и не със скоростта на Юсейн Болт, Дени Алар се откъсна сам зад отбраната на "царете". Австриецът беше леко притеснен от гонещия го Мартин Кавдански. В крайна сметка обаче ударът му разочароващо мина над горната греда.

Снимка 437349

От нищото новакът в елита се вкара в доста сериозни неприятности. Божидар Кацарев беше принуден да сбърка, като върна прекалено рисково към своя колега в защита Евертон. Всичко това се превърна в извеждащ пас за Алар, който трябваше да бъде съборен от Диас на границата на наказателното поле в 27-ата минута. От последвалия фаул пък Иван Чворович напомни за себе си със сигурна намеса около точката на дузпата.

Веселин Минев: С Живко Миланов сме повече от добри приятели

"Трябва да съжаляваме, че не взехме поне точка срещу Левски"

Голям пропуск на Станислав Иванов беляза мача в 31-ата минута. След продължителна размяна на пасове, вековниците изостриха своята атака чрез комбинация Каргас - Мазурек - Горанов. Крайният бранител завърши всичко с отлично подаване към непокрития в наказателното поле Иванов. Юношата на Левски имаше цялото време на света, за да си спре топката, да финтира опонент и да си я нагласи на удобния крак, но за финал не съумя да намери мрежата с шут от около два метра пред голлинията.

Новият плеймейкър на "сините" Франко Мазурек стана за смях пред своите съотборници в 45-ата минута. Секунди преди сигнала за пауза на Станимир Тренчев, аржентинецът опита да направи голова добавка след отразен от Чворович удар на Паулиньо. Франко реши да не отстъпва възможността на Янис Каргас, а ударът му беше толкова лош, че излезе в тъч....

Снимка 437348

Подновяването на играта можеше да донесе радост за гостите. Паулиньо сам си изработи ситуация, при която, след като елиминира Кавдански, отправи фалцов шут, който с рутина беше отразен от Чворович в корнер.

Царско село оцеля и в 58-ата минута, когато нова добра атака на Левски можеше да завърши с гол. В епицентъра на събитията пак беше Станислав Иванов, който този път реши да влиза в ролята на асистент. Решителният му пас към резервата Робърта обаче бе пресечен в точния миг от Мартин Кавдански.

Стойне Манолов похвали футболистите на Царско село

"Наши груби грешки подариха победата на Левски"

След като дълго време Левски не стигаше до голово положение, нестандартно решение на Живко Миланов можеше да промени развоя на събитията. Ветеранът центрира великолепно за Стаси Иванов в 75-ата минута, но националът на България за втори път направи по-трудното и блесна с голям пропуск.

Снимка 437346

Родни Антуи затвърди впечатленията, че е най-силният футболист на Царско село в този мач. В 80-ата минута той направи за смях трима бранители на Левски и си проправи добра позиция за стрелба. За негова жалост Милан Миятович предвиди посоката на неговия удар и се намеси фундаментално.

И когато не се виждаше начин, по който "сините" да стигнат до така важното попадение, неочаквана помощ за тях дойде от страна на Мартин Кавдански. Централният бранител на Царско село не се разбра с вратаря Чворович при едно центриране на Паулиньо. Всичко това доведе до боксиране от сърбина точно в краката на Найджъл Робърта. Резервата на Левски отправи слабичък удар, който все пак мина между краката на Кавдански и така зарадва скамейката на символичните гости.

Снимка 437340

Тоталният шок, обзел лагера на Царско село, бързо доведе и до втори нелеп гол в тяхната мрежа. Сергей Георгиев върна прекалено слабо с глава към своя страж. От тази ситуация се възползва Станислав Иванов, който този път запази необходимото самообладание и майсторски оформи крайното 0:2!

Никола Спасов: Това е ритуално самоубийство!

"Такова нещо не ми се беше случвало никога"

Следващите мачове на двата тима са на 10 август. В 18:00 часа Царско село гостува на Ботев (Пд), докато Левски приема на свой терен Берое от 20:30 часа.