Царско село загуби от Берое в отложен мач от 12-ия кръг в efbet Лига. Мачът в столицата приключи при резултат 0:2.

Точни за победителите бяха Еривалдо и Кукула.

Берое бе в подем след успехите над Левски и Ботев (Пловдив) и днес се възползва от това.

Заралии ще приемат Монтана в събота в последния си мач от есенния дял. За Царско село това бе заключителната среща за календарната година.

Снимка 509983

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Царско село - Берое, на живо

Царско село - Берое 0:2, гол на Кукула!

И двата отбора играха силно в последните си срещи

Първото полувреме предложи повече владение на топката от страна на домакините, които обаче само в два случая излязоха в 100%-ви ситуации за откриване на резултата.

Панайотис Лука определено бе големият длъжник за своя тим, като не успяваше да насочи топката към вратата при отлични ситуации за това.

В един от случаите той бе изведен перфектно сам срещу вратаря, но стреля встрани от вратата, което накара Пенев да се хване за главата.

Снимка 509972

Сред най-опасните играчи в състава на Берое бяха Крум Стоянов и Еривалдо, но пред тях не се откриваха подобни на тези за домакините положения.

Именно Ферейра можеше да открие резултата в средата на полувремето, но неразбирателството в защитата на Царско село не беше достатъчно, след солидната намеса на Пласид.

В два случая точно вратарят на домакините се оказваше последната преграда за тима си, намесвайки се уверено при центриранията в полето си.

Снимка 509978

Поредицата ъглови удари, изпълнени от столичани, не допринесоха за откриване на резултата в тяхна полза.

Напротив, в самия край на първата част грешка в отбраната на Царско село "подари" топката на Еривалдо, който прехвърли технично вратаря, а след това добави кълбото в мрежата за 0:1.

През второто полувреме и двамата треньори се опитаха да променят подхода си към сблъсъка в движение.

И Димитров, и Пенев извършиха редица промени в първоначалните си състави.

Домакините изглеждаха все по-офанзивно, като грешникът Лука бе изваден, напускайки безславно терена след пропуските си през първата част.

Снимка 509973

За гостите Херо подсили средната линия от играта, както и защитата си, като беше очевидно, че старозагорци очакват шанса си на контраатака.

Будинов претендира в средата на второто полувреме, че срещу него е било извършено нарушение. Повторенията показаха, че след съприкосновение с бранител, той пада на земята. Сигнал за дузпа обаче не последва.

Снимка 509979

Отново Будинов остава извън екшъна в края на мача, когато Реян Даскалов напредна по десния фланг, но избра да стреля, вместо да подава на останалия непокрит свой съотборник.

Така или иначе нова промяна в резултата бе записана едва десет минути преди последния сигнал, когато от близка дистанция, без да бъде обезпокояван от съперинковите състезатели, Кукула покачи на 2:0, лишавайки сблъсъка от интрига.

Берое се изкачва до 5-ото място в класирането, с актив от 27 точки. Царско село е под номер 8, с 10 точки по-малко.