Царско село постигна впечатляваща победа с 3:0 над Етър в мач от първия кръг на първенството. Възпитаниците на Любослав Пенев изиграха много силен мач, а това бе най-малкото, с което се отърваха великотърновци.

Головете за победителите бяха дело на Андерсон Кордейро (20), Антонио Георгиев (47) и автогол на Иван Скерлев в 67-ата минута. Гостите играха с човек по-малко от 55-ата минута, когато Пламен Крачунов бе изгонен.

Царско село - Етър 3:0, Скерлев си вкара автогол

Етър не идва в най-доброто си състояние

Домакините натиснаха съперника си още от началото на мача. Във 2-ата минута Андерсон опита удар, който мина над вратата. Малко след това Галчев стреля неточно.

В 9-ата минута удар с глава на Галчев след центриране на Васев мина опасно покрай вратата на "болярите". Пет минути след това гол на Ивайло Марков правилно бе отменен заради засада на защитника.

Снимка 491810

В 17-ата минута и новото попълнение Сисе също стреля, но покрай вратата. Три минути по-късно "царете" най-после стигнаха до гол. Защитата на Етър не изчисти добре топката. Кълбото стигна до Андерсон, който с мощен удар от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

В 22-ата минута Сисе изпревари Христо Иванов при центриране на Васев, но топката мина над вратата. Малко по-късно вратарят на Етър отрази шут на Будинов.

Снимка 491816

Гостите организираха опасна контраатака в 35-ата минута. Милчо Ангелов намери Кольо Станев отдясно. Младокът реши да стреля, но прати топката далеч от целта.

Царско село започна отлично второто полувреме. Домакините стигнаха до гол още в 47-ата минута. Галчев центрира от пряк свободен удар, а Антонио Георгиев с глава удвои преднината на своя отбор.

Снимка 491817

Шест минути по-късно Васев с меко центриране намери Будинов, който стреля с глава, но прати топката в гредата. В 55-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Крачунов получи втори жълт картон.

Все пак великотърновци можеше да се върнат в мача в 62-ата минута. Тогава Станев намери Милчо Ангелов на втора греда, но Михаил Иванов на два пъти се намеси отлично при удари на нападателя.

Снимка 491811

Пет минути след това преднината на Царско село стана класическа. Резервата Стефан Христов засече с глава центриране на Галчев. Топката срещна гърба на Иван Скерлев и влезе във вратата на Етър за 3:0.

До края на двубоя Царско село пропусна още две добри възможности за гол. Първо Христов стреля неточно, а след това Христо Иванов отрази удар на Антонио Георгиев.