Царско село стигна до драматично равенство 2:2 при домакинството си на Етър. Двубоят бе от 19-ия кръг на първенството. "Царете" губеха до последните минути на срещата след голове на Милчо Ангелов (55) и Дино Мартинович (60), но Дилан Бахамбула (89) и Густаво Карбониери (90+3) донесоха ценна точка на столичани.

И двата тима се намираха в сериозна криза и бяха раздирани от проблеми преди срещата. Така точката, спечелена днес може да вдъхне поне малко спокойствие в редиците им.

След днешния мач Етър остава 10-и с 18 точки, докато Царско село е с две по-малко.

Царско село - Етър 2:2

Царско село - Етър 2:2, гол на Карбониери

Двата тима откриват 19-ия кръг на шампионата

Гостите поискаха дузпа още в 1-ата минута. Тогава Густаво Карбониери игра с ръка след центриране отляво на Крум Стоянов. Главният рефер Валентин Железов прецени, че няма основания да отсъди наказателен удар.

В 23-ата минута Боджадж намери Мартинович в наказателното поле. Словенецът финтира двама играчи на домакините и подаде към Милчо Ангелов, който стреля, но Пласид се справи.

Снимка 456340

В 31-ата минута Венци Христов опита ножичен удар, но прати топката над вратата. В 41-ата минута Уесли Ната навлезе навътре от дясното крило, след което отправи точен удар към вратата на Иванов, но твърде слаб, за да затрудни стража.

Гостите излязоха напред в резултата в 55-ата минута. Тогава Бахамбула сбърка в центъра, което доведе до извеждащ пас за Милчо Ангелов. Нападателят остана сам срещу Пласид и не се затрудни да го преодолее за 0:1.

Снимка 456339

Пет минути след това "болярите" нанесоха своя втори удар. Този път Серкан Юсеин загуби топката в центъра, което доведе до мълниеносна контраатака за Етър. Светослав Ковачев напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Мартинович засече топката във вратата.

Царско село опита бързо да върне гола, но играчите на Никола Спасов трудно създаваха опасности пред Христо Иванов. В 71-ата минута Георги Минчев стреля слабо и не затрудни вратаря на Етър.

Малко след това Дино Мартинович можеше да реши всичко в мача, но от отлична позиция прати топката по диагонала в аут.

Снимка 456338

В 89-ата минута "царете" върнаха един гол. Родни Антуи опита удар, който срещна тялото на Боджадж. Топката стигна до Бахамбула отдясно, който бе оставен непокрит и със силен удар вкара за 1:2.

В последната атака в мача домакините стигнаха до изравнителен гол. Дамиен Мари с отлично центриране намери Густаво Карбониери в наказателното поле. Бразилецът се извиси и с глава прати топката неспасяемо във вратата на Етър за крайното 2:2.