Отборът на Славия разгроми гостуващия Родопа с 4:1 в мач от 15-ия кръг на „А" група. Тодор Колев вкара в 75-ата минута за 3:1 и това бе десетото му попадение за полусезона, с което излезе на второ място при голмайсторите след Генков.

Тимът от Смолян неочаквано поведе в резултата в 40-ата минута. При първата атака за гостите в мача Емил Петков простреля вратаря Емил Петров с удар от повече от 20 метра.

През втората част „белите" разнищиха съперника си. Илия Илиев изравни от фаул в 59-ата минута. Резервата Мартин Керчев направи обрата пълен 10 минути по-късно. След това дойде часът на Тодор Колев. След като се разписа, таранът асистира и за четвъртото попадение за Славия. Той нахлу в пеналта и върна топката към точката на дузпата, където Ангел Стойков бе безпощаден.

С този успех „белите" ще зимуват на шесто място в класирането с 23 точки. Петото място е за Черно море.

„Моряците" спечелиха с 2:1 като гости на Рилски спортист и изпревариха „белите" с точка. В 21-ата минута Маркос да Силва откри резултата за варненския тим след отличен пас на Косьо Мирчев.

Самият Мирчев осигури трите точки за Черно море с точен удар във вратата на Бело в 74-ата минута. Крайният резултат фиксира Иван Гемеджиев в самия край. Той се разписа от дузпа, отсъдена от съдията Антон Генов за игра с ръка в наказателното поле.

При гъста мъгла Спартак победи във Варна Локомотив (Пловдив) с 2:1. В мач с доста картони „соколите" откриха с гол на Владимир Пекин от фаул в 51-ата минута. Малко по-късно Пейков бе изгонен за втори жълт картон. Макар и с човек по-малко домакините стигнаха до втори гол. Влезлият като резерва ексцентрик Иво Димов щеше да скъса мрежата зад Стоян Колев с мощен шут от въздуха. В самия край на мача Димитър Илиев от гостите вкара почетния гол.