Бившият национал Светослав Тодоров ще води атаката на Литекс при гостуването срещу Монтана в мача от 19-ия кръг в родната "А" група, научи "Топспорт".

Тоди ще замести контузения Уилфред Нифлор, който най-вероятно изобщо няма да попадне в групата заради мускулно разтежение. Игралият девет години в Англия нападател се включи добре в дербито с Левски през втората част и това е причината наставникът Ангел Червенков да му гласува доверие този път в стартовия състав.

Отсъствието на извадилия рамо в същия мач Небойша Йеленкович ще бъде компенсирано с друг бивш национал - Ивайло Петков, който ще се пробва като дефанзивен халф. Като такъв го използваше от време на време и предишният наставник на тима Станимир Стоилов, а освен това Петков има сериозен опит на този пост и при престоя си в Русия.

Очаква се Николай Бодуров да смени наказания Радостин Кишишев на десния бек. Така с тези трима нови титуляри треньорът на Литекс трябва да реши всичките си кадрови проблеми преди мача с Монтана.

Днес от 15,00 часа
Пряко по Ринг Бг
Съдии: Станислав Тодоров, Вълков, Хаджийски

Монтана: Х. Иванов, Бойчев, Жеков, Личков, Трифонов, Гаджев, Мичев, Димитров, Едуардо, В. Иванов, Чипилов
Резерви: В. Георгиев, Фиданин, Таскович, Хасан, Попов, Й. Георгиев, Мечев
Контузени: няма
Наказани: няма

Литекс: Галато, Бодуров, Барт, Николов, Занев, Ив. Попов, Ив. Петков, Сандриньо, Дока, Янев, Св. Тодоров
Резерви: Голубович, Венков, Цветков, Ил. Миланов, Г. Миланов, Цветанов, Диего
Контузени: Йеленкович, Том, Нифлор
Наказан: Кишишев

Баланс: 5 мача, 2 победи за Монтана, 1 равен, 2 успеха за Литекс, г.р. 8:8