Невероятно, но факт! Отборът на Светкавица (Търговище) записа първа победа в „А" група в историята си, след като се наложи с 1:0 над Калиакра (Каварна). „Мълниите", както наричат тима от Търговище, трябваше да чака цели 22 кръга, за да вземе историческите 3 точки, с които активът на отбора е вече цели 7 точки!

В герой за Светкавица се превърна Цветан Илиев, който отбеляза единственото попадение в срещата в 25-ата минута. Илиев получи топката на границата на полето, овладя е добре на гърди, след което отправи точен удар в долния десен ъгъл на вратата пазена от Цветан Димитров.

Макар и изстрадан, успехът на домакините дойде заслужено и логично с оглед показаното от двата отбора на терена. Иначе в течение на двубоя голмайсторът Илиев можеше да вкара поне още веднъж, но от изгодни положения стреля неточно.

Гостите от Каварна, които подобно на Светкавица са се засилили здраво към „Б" група, също получиха своя шанс да стигнат до гол, който можеше да им донесе точка. Най-доброто положение за тях пропиля Дарин Андонов в началото на второто полувреме.

Въпреки победата Светкавица остава твърдо на дъното на класирането с актив от 7 точки. Калиакра са предпоследни с 10 точки.

СВЕТКАВИЦА - КАЛИАКРА 1:0 (СТАТИСТИКА)