Треньорът на Ботев (Пловдив) Светослав Гърков похвали футболистите си за характера, който са проявили при победата над Родопа.

В двубоя от 16-ия кръг на "А" група Ботев победи Родопа като домакин с 2:1, като голът за успеха на "канарчетата" падна в последната минута, когато Видолов се разписа от дузпа.

"Очаквах тежък мач и стана точно така. Започнахме отлично двубоя, като стигнахме и до бърз гол. В първите минути контролирахме играта, като пропуснахме добри положения за още голове. Ударихме греда, а и Кръстев пропиля стопроцентово положение. За цял мач направихме една по-сериозна грешка и противника се възползва от това.

Момчетата заслужават специални поздравления за характера, който показаха и за това, че се бориха до последната минута.

За пореден път Какалов поставя тима в тежко положение. Няма да прибързвам с наказанието му, но при всички положения ще има някакво наказание", заяви треньорът на Ботев Светослав Гърков.

"Не мога да кажа, че съм разочарован от загубата, но наистина много съжалявам. Заслужавахме точката, но има и такива мачове. Нямам претенции за дузпата, която бе абсолютна.

Специално искам да похваля играта на Площаков. Момчето направи отлично включване и много ще разчитам на него.

Ако трябва да съм честен, шансовете ни да запазим мястото си в групата са малки, но до последно ще се борим. Има още 14 мача и всичко може да се случи", каза наставникът на Родопа Войн Войнов (на малката снимка).