Литекс отложи мераците на Етър за първа домакинска победа в шампионата на „А“ група. Тимът от Ловеч разгроми с 4:0 „болярите“ на стадион „Ивайло“, с което столът на треньора Цанко Цветанов отново се разклати.

В абсолютен герой на двубоя във Велико Търново се превърна националът Георги Миланов. Щурмовакът отново демонстрира класа на левия фланг, където с огромен успех се подвизаваше треньорът му Христо Стоичков.

Бранителите във „виолетово“ нямаха никаква идея как да удържат Миланов при асистенциите му през първото полувреме за головете на Сашо Цветков и Исмаил Иса. При повече концентрация и Миланов можеше да се разпише, но желанието му да хвърля голов пас в този мач надделяваше.

Нападателите на Етър също търсеха верния път към мрежата на вратаря Пиргов преди почивката, но усилията на Четин Садула и Жандре не бяха достатъчни дори за точен изстрел.

През втората част ловешките футболисти продължиха с лекцията си и набързо отказаха съперника от съпротива. С новите голове на Герасим Заков и Ваюши за 4:0, Литекс доигра срещата като си позволи рязко да намали темпото.

Това обаче не бе достатъчно за футболистите на Етър да се мотивират поне за почетно попадение. Мотивация, за песни обаче, имаше сред ловешката агитка, която спретна няколко турски маанета за спонсорите от Турция на „болярите“.

ЕТЪР - ЛИТЕКС 0:4 (СТАТИСТИКА)