Ботев (Враца) хвърли голямата бомба в този кръг в "А" група! Новакът в "А" група постигна историческа победа насред София срещу Локомотив и по този начин задълбочи кризата при "железничарите". В "Надежда" пък явно ще имат много работа, след като срамните резултати продължават и при новия наставник Антон Велков.

За гостите днес единственият гол вкара през втората част капитанът Ванков, който бе добре пласиран при едно изпълнение на корнер и по този начин донесе успеха на Ботев. Мачът пък се игра на стадион "Георги Аспарухов", а не на "Васил Левски", където досега домакинстваха "железничарите".

Локо започна по-силно мача. Още в 5-ата минута дойде първата голова ситуация. Удар с глава след корнер на Иванов обаче не попадна в целта.

В 9-ата минута Ботев стигна до най-добрата ситуация за първата част. Бранимир Костадинов се измъкна добре и шутира, но топката попадна в гредата.

Последваха адски скучни минити до края на първото полувреме. Единствено Локо успя да създаде една ситуация, в която Писаров изведе добре Преслав Йорданов, но той стреля покрай вратата.

В началото на второто полувреме Локомотив отново започна по-силно. Марчо Дафчев дори успя да удари горната греда след прекрасно изпълнение на фаул в 56-ата минута.

Вместо гол за домакините обаче, се стигна до попадение за гостите. В 58-ата минута Ванков бе добре пласиран при изпълнение на корнер и откри резултата - 0:1.

Локомотив малко очаквано не игра нищо след този гол и изобщо не успя да стигне до положения, с които да изравни. Едно-единствено такова се откри пред направилия официален дебют за "железничарите" Димитър Телкийски, но той от няколко метра не уцели вратата.