Спортист (Своге) и Славия завършиха 1:1 в последния двубой от I кръг на "А" група. Мачът, който бе дебют за Спортист в елита на българския футбол, се игра в София на стадион "Локомотив". Най-старият столичен клуб откри резултата чрез опитния Тодор Колев, а точката за "шоколадите" донесе резервата Семерджиев в края на срещата. Дебют начело на Славия направи бившия треньор на Левски Велислав Вуцов.

Първото полувреме на мача бе сравнително скучно, като двата отбора трудно организираха смислени атаки. Все пак в края на честта Славия откри резултата чрез Тодор Колев. Опитният нападател се възползва от неразбирателство в наказателното поле на Спортист и с удар с глава от няколко метра прехвърли вратаря на домакините Кючуков - 0:1. Другата по-интересна атака на Славия бе в самото начало на полувремето, но бразилецът Жуниньо не успя да намери свой съотборник, след като бе пробил опасно в наказателното поле на "шоколадите".

Второто полувреме на мача бе далеч по-интересно. Символичните гости, окрилени от гола преднина, започнаха по-активно и чрез Жуниньо и Тошко Колев можеха на два пъти да удвоят аванса си. В края на мача Спортист натисна съперника си и стигна до изравнителен гол, дело на Семерджиев в 77-ата минута. Нападателят, подобно на колегата си Тодор Колев, се възползва от грешка в защитата на "белите" и възстанови статуквото - 1:1.
Малко по-късно отново Семерджиев бе близо до гол, но топовният му изстрел бе избит от стража на Славия Мболи.

Все пак до края на срещата нови голове не паднаха и двата отбора си размениха по точка.

СПОРТИСТ (СВОГЕ) - СЛАВИЯ 1:1

0:1 Колев (40')

1:1 Семерджиев (77)

СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

СПОРТИСТ: 27. Кючуков, 2. Бачков, 6. Младенов (к), 4. Б. Илиев, 23. Харизанов, 33. Димов (32. СтМладенов 64’), 20. Чипев (99. Семерджиев 53’), 10. Цветков, 77. Чакъров, 7. И. Димитров, 9. Антонов (90. Шопов 90’);Треньор: Александър Александров

СЛАВИЯ: 20. Мболи, 21. Б. Дяков, 35. Петков (к), 11. Ренет, 22. Р. Петров (7. Ал. Младенов 81’), 8. Георгиев, 27. Попара, 17. Яшар, 9. Колев, 19. Жуниньо (28. Дубала 66’), 33. Г. Иванов (77. Коприваров 54’).
Треньор: Велислав Вуцов

Съдия: Христо Ристосков (Бл)
Стадион: "Локомотив", София