Отборите на Монтана и Верея не успяха да се победят в първи мач от последния есенен кръг на първенството. Резултатът 1:1 в Ловеч сякаш е най-справедлив, тъй като двете селекциите играха на един изключително заснежен и заледен терен.

Символичните домакини трябва да имат сериозни претенции към съдийската бригада, след като допълнителният асистент-рефер - Ники Йорданов видя "невидим" гол на Георги Ангелов в 5-ата минута. В крайна сметка "сините" все пак не останаха капо, тъй като Атанас Илиев съумя да изравни в 38-ата.

Монтана - Верея 1:1 (Развой на срещата по минути)

Съдийска грешка поряза домакините

Верея доигра срещата с човек по-малко, след като Хасани бе изгонен заради втори жълт картон 13 минути преди края.

Точката остави "лъвовете" на седмото място в таблицата, докато Монтана е твърдо на последната позиция с 9 пункта.

Условията за игра на стадиона в Ловеч бяха изключително тежки. Обилният снеговалеж, който се беше изсипал в Северна България, не подминаха и "Града на люляците". Цял ден организаторите на двубоя обаче се бориха да отстранят снежната покривка от терена. За съжаление, той беше е заледен и изключително труден за игра.

Снимка 267973

Снежната битка стартира изключително интересно, като гостите стигнаха до попадение още в 5-ата минута. Голът на Георги Ангелов обаче предизвика сериозни полемики. Една продължителна атака на Верея завърши с центриране на Еуженио. Васил Калоянов притесни максимално Коце Дяков, който с глава прати топката в краката на дебнещия Георги Ангелов.

Юношата на Левски отправи удар без подготовка, който както винаги, свари неподготвен стража Христо Иванов. Капитанът на Монтана изби с доста трудности, но секунди по-късно видя как допълнителният асистент съдия - Николай Йорданов показва, че топката е преминала с целия си обем зад голлинията. Телевизионните повторения така и не разбуниха мистерията, имаше ли гол, или не.

Снимка 267974

Монтана не беше никак далеч да изравни резултата в 17-ата минута. Сергей Георгиев изпревари Костадин Слаев при едно центриране и без подготовка отправи изстрел към вратата на Верея. На мястото си обаче бе Иван Караджов, който с фантастично спасяване отърва заралии от сигурен гол.

Постепенно Монтана се задържаше все по-често в наказателното поле на Верея и в крайна сметка това даде своя положителен резултат. В 38-ата минута Костадин Дяков центрира в сърцето на старозагорската отбрана. Хитрият Атанас Илиев се намърда между бранителите Хасани и Мунин, и с глава не остави никакви шансове на Караджов.

Най-интересното положение след почивката се откри пред гостите от Верея. Васил Калоянов получи топката в наказателното поле на Монтана, след което от 13-14 метра стреля много силно, но над вратата.

Снимка 267971

13 минути преди края на срещата, отборът на Верея остана с човек по-малко, след като Илиас Хасани получи втори жълт картон от рефера Драгомир Драганов. Така във втори пореден мач "лъвовете" трябваше да се оправят с намален състав.

Това обаче не се оказа някакъв грандиозен проблем и така въпросните тимове приключиха годината с боево реми.