Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши сезона с победа. В последна среща от „А" група „железничарите" победиха с 2:1 Черноморец в Бургас. Въпреки победата обаче Локо не успя да се класира на заветната четвърта позиция, след като по същото време Локомотив (София) спечели мача си срещу Славия.

Резултатът на стадиона в квартал „Лазур" откриха домакините. В 25-ата минута Георги Андонов бе фаулиран в наказателното поле и главният съдия отсъди най-тежкото наказание - дузпа за „акулите". Зад топката застана Хайме Браганца, който бе точен - 1:0.

След почивката обаче гостите осъществиха пълен обрат, в основата на който бе резервата Драги Коцев. Халфът се появи на терена в 63-ата минута и секунди по-късно центрира отлично към Златински, който с глава изравни - 1:1.

Четвърт час преди края „смърфовете" стигнаха до пълен обрат. Отново Коцев подаде добър пас, този път към Здравко Лазаров, а за опитния играч не бе проблем от 2-3 метра да матира Колев - 1:2. До края на срещата нови голове не паднаха и Локомотив се поздрави с крайния успех.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЛОКО (ПД) 1:2 (СТАТИСТИКА)