Сливен спечели без проблем домакинството си на разсипания Ботев с 3:0. При това тимът на Йордан Лечков успя да си осигури победата още в началните двайсетина минути, а след това мачът се доиграваше.

Още във 2-ата минута Илиая Илиев уцели гредата зад Велинов. В 4-ата Диеян Христов се разписа, след хубав пробив и пас на Александър Тонев.

В 15-ата Антон Вергилов си отбеляза автогол. Бранителят засече топката в собствената си врата след удар на Христов.

Мачът на практика приключи в 23-ата мин., когато Илиев оформи крайното 3:0 след отлично изпълнен пряк свободен удар. Юношите на Ботев се опитаха да променят нещо, но силите им просто не стигнаха. След почивката пък играчите на Сливен съвсем свалиха темпото и откровено доиграваха мача.

В друга среща от кръга Монтана и Миньор не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0 в слаб и скучен мач.

През първото полувреме опасности пред двете врати на практика липсваха. В 71-ата минута Румен Трифонов стреля отдалеч, но топката мина встрани от вратата на Цанков. 10 по-късно Николай Николов можеше да остави трите точки в Монтана, но ударът му с глава бе спасен от Чворович.

Най-спорната ситуация дойде в даденото от съдията продължение. След едно центриране в наказателното поле на Миньор, Костадин Марков игра с ръка, но реферът Георги Йорданов не пожела да даде дузпа.