Локомотив (Сф) направи поредна голяма крачка към четвъртото място в "А" група. Столичните "железничари" спечелиха леко с 2:0 гостуването си на застрашения от изпадане тим на Сливен.

Локо (Сф) започна от самото начало на срещата по-активно, като Марчо Дафчев бе най-голямата заплаха за вратата на стража на домакините Евгени Караманов.

След няколко пропуска, Локо (Сф) все пак поведе. Искрен Писаров нахлу мощно в наказателното поле на Сливен и пусна към Марчо Дафчев, който с мощен шут не остави шанс на Караманов - 1:0.

До края на първото полувреме Локо (Сф) дори успя да удари греда. В последната минута пък Веселинов направи непростим пропуск сам срещу Галев.

В началото на второто полувреме Сливен пробва да натисне и да обърне резултата. В 50-ата минута се откри една от най-интересните ситуации за "войводите". Марко Илич центрира от корнер, където Дилян Колев се извиси и с глава пропусна да реализира

Вместо изравняване, Локо (Сф) вкара втори гол. Романов напредна отляво, направо двойно подаване с Марчо Дафчев, след което стреля мощно и удвои преднината на гостите - 2:0.

До края срещата се доиграваше, като Локо (Сф) спокойно взе трите точки при гостуването на стадион "Хаджи Димитър".