Сливен поднесе изнедата на 15-ия кръг в "А" група, след като победи шампиона Левски с 1:0. Шампионите имаха игорово преимущество през целия мач, но отново направиха няколко непростими проспуска и в крайна сметка записаха петото си поражение за този сеозн.

"Сините", играещи в жълто днес, имаха преимущество праз първата част, но стигнаха само до два по-опасни удара към вратата на домакините.

Мачът започна на бавни обороти. Столичани се опитаха да се настанят в полето на сливнанлии, но така и не успяваха да стигнат до сериозна опасност. Първият по-опасен удар към вратата на домакините нанесе Жоазиньо чак в 27-ата минута. В последвалата ответна атака Филип Филипов опита страхотен далечен шут извън пеналта. Митрев обаче се разпъна максимално и изби в корнер.

Най-добрата възможност за гол пред Левски се откри в 35-ата минута. Тасевски бе оставен сам в наказателното поле. Македонецът не бе обезпокояван от никого, но въпреки това не успя да насочи топката в мрежата, а би право в тялото на вратаря Караманов.

Секунди преди края на първата част, Телкийски нацели напречната греда над Караманов след една бърза атака на шампионите.

Второто полувреме започна с нова ситуация пред вратата на Сливен. Жоазиньо центрира от корнер и Кръстовчев с глава обстрелва Караманов, но ударът му излезе в аут.

Домакините също показаха зъби и често опитваха контри в разредената отбрана на Левски. Тонев опита добър удар към вратата на Митрев, но младият страж отново се прояви чудесно и спаси.

Малко по-късно обаче Митрев сбърка, което можеше да доведе до гол за Сливен, но на шампионите им се размина.

В 65-ата мин. Христов и Кръстовчев комбинираха добре в наказателното поле, но ударът на последния бе неточен. Попадение на Сливен пък бе правилно отменено заради засада.

Мачът стана много открит и двуостър и положенията пред двете врати се заредиха една след друга. Така се стигна до 74-ата минута, когато Деян Христов бе изведен отлично зад гърба на отбраната на Левски и с прецизен диагонален удар откри - 1:0.

След този гол шампионите тръгнаха ва банк напред в опит поне да измъкнат точката. Георги Иванов пусна в игра Дениран Ортега на мястото на Юсеф Рабех и така гостите заиграха с трима нападатели.

В последната минута шансът отново обърна гръб на Левски. Сефан Киков спря на голлинията с гърди удар от три метра на Еньо Кръстовчев и в крайна сметка мачът завърши при този резултат.

СЛИВЕН - ЛЕВСКИ 1:0

1:0 Христов (74')

СЛИВЕН:12. Караманов 27. Ямуков (66'-Велев) 3. Киков 16. Ковачев 23. Янев 22. Стоянов 7. Миндев (к) 18. Въндев 24. Филипов 15. Тонев 10. Илиев (29'-Динев)

ЛЕВСКИ:12. Митрев 3. Миланов (к) 5. Рабех (84'-Ортега) 55. Милиев 14. Минев 8. Сърмов 27. Бардон (60'-Христов) 20. Жоазиньо 7. Кръстовчев 32. Телкийски 22. Тасевски

Главен рефер: Александър Костадинов

Стадион: "Хаджи Димитър", Сливен