Сливен успя да подхлъзне считания за фаворит в днешния двубой тим на Славия. "Войводите" измъкнаха геройско 0:0 на стадион "Овча купел", като дори в последните минути имаха реалната възможност да спечелят мача.

Домакините започнаха значително по-силно срещата, като в началните минути създадоха редица добри ситуации за гол. Първо в 18-ата минута Божов проби отлично, но сглупи и не подаде към непокрития Тодор Колев. После в 28-ата минута младият Спас Георгиев пропусна отличен шанс за гол. Той се измъкна сам отляво, нахлу в наказателното поле и избра да шутира, вместо да подава и сбърка.

Постепенно обаче гостите се окопитиха и не допуснаха кой знае какви опасности пред своята врата през втората част. На свой ред в последните минути те дори създадоха няколко положения за гол. Най-фрапантното бе пропуснато от Иван Коконов в 87-ата минута, когато изведен очи в очи с вратаря стреля силно в аут. Така "войводите" измъкнаха точката в "Овча купел".