Отборът на Пирин подсигури елитния си статут и през следващия сезон. Селекцията на Наджи Шенсой спечели директната битка за оцеляване срещу Монтана, побеждавайки финалиста за Купата на България с 1:0 насред стадион „Огоста“. Двубоят бе белязан от много нерви и малко футбол. В герой за „орлетата“ се превърна Даниел Генов, който отбеляза единственото попадение в 72-ата минута.

По този начин благоевградчани се бетонираха на спасителното осмо място с актив от 26 точки. Монтана твърдо отива на бараж срещу Поморие със своята девета позиция и 21 пункта.

Публиката на домакините не дочака края на срещата заради проливен дъжд. Феновете на Пирин пък бяха точно 4 човека. Треньорите на двата тима пък бяха близо до бой още в началото на дербито.

Първото полувреме на тази среща бе отражение на мястото, което заемаха двата тима в „А“ група. Абсолютно дъно, което нямаше да бъде запомнено с нито едно голово положение. Единственият точен удар към една от двете врати бе дело на Иван Коконов. Крилото завърши една бърза атака подета от Минчев и Атанасов, но изстрелът му попадна в обсега на стража Краси Костов.

Малко по-късно домакините поискаха дузпа, след като Сандев съумя да събори двама нападатели на Монтана в неговото наказателно поле. Броженията на „сините“ обаче не бяха уважени от главния арбитър Николай Йорданов.

Шоуто обаче подсигуриха двамата треньори Наджи Шенсой и Емо Велев, който без малко щяха да се сбият заради репликата „Айде, тея се осраха!“, изречена от устата на косоварския специалист.

Лошо впечатление направиха и феновете на домакините, като деца и възрастни хора псуваха като каруцари играчите на гостите. Нещо, което със сигурност можем да видим и в Благоевград.

Сезонът и за двата отбор бе решен в 72-ата минута моментът, когато Пирин успя да се добере и до победното си попадение. В герой за „орлетата“ се превърна Даниел Генов. Мартин Тошев се пребори за една висока топка и отклони с глава за техничаря. Крилото се справи без проблем с опиталия се да го спре Асен Георгиев. Останал сам срещу вратаря, бившият младежки национал не сгреши за 0:1!

До края Монтана хвърли всичко в атака. Домакините стигнаха и до идеален шанс за изравнителен гол в 82-ата минута. Сергей Георгиев остана непокрит на далечна греда при едно центриране. От няколко метра обаче юношата на ФК Елит прати коженото кълбо високо над горната греда.

В последните секунди пред вратата на Пирин се заформи едно уникално меле, което бе белязано с удар в гредата и едно страхотно спасяване на Красимир Костов.

В последния кръг Монтана гостува на борещия се за европейски визи тим на Славия. Пирин пък приключва с домакинство на другия замесен за битката за Лига Европа –Локо (Пд).