Славия запази интригата в родната "А" футболна група, след като успя да завърши 2:2 при домакинството си на Левски в дербито на 26-ия кръг на шампионата. "Сините" изпуснаха да увеличат преднината си на върха в класирането на седем точки пред ЦСКА, след като по-рано "армейците" направиха 0:0 с Черно Море във Варна.

Левски поведе в 16-та минута с гол на Елин Топузаков. Бранителят се възползва от грешка в защитата на домакините и от точката на дузпата откри резултата. Радостта на "сините" обаче трая едва едва четвърт час - в 33-та минута Янко Вълканов с глава се разписа за 1:1.

Гостите поведоха отново с попадение на Седрик Бардон, който след самостоятелна акция и удар от границата на пеналта даде нов аванс за Левски. През втората част възпитаниците на Станимир Стоилов имаха териториално преимущество, но вместо да подпечатат успеха си, допуснаха за втори път изравняване.

То стана факт в 77-та минута, в която Петър Кюмурджиев изненада Николай Михайлов с фалцов удар от около 20 метра и оформи крайния резултат.

По този начин авансът  на "сините" пред ЦСКА се запази на 5 точки и след този кръг. Преди началото на двубоя пък се стигна до скандал пред касите на стадиона в "Овча купел, след като билетите за срещата свършиха и доста от феновете на "сините" не успяха да влязат на стадиона.