Славия победи Черноморец (София) с 4:0 пред 50-тина зрители на стадион "Българска армия" в първия мач от 12-тия кръг на "А" група.

Футболистите на треньора Ратко Достанич изиграха двубоя в тренировъчно темпо, като попаденията на Тодор Колев в 23-ата минута от дузпа, Рангелов в 42-ата, Илия Илиев в 53-ата и отново на Тодор Колев в 87-ата минута бяха най-малкото, което можеше да се случи на символичните домакини, които за цял мач имаха два удара към вратата на Славия.

Три попадения на "белите", отбелязани от най-добрия на терена Тодор Колев, бяха отменени от съдията Стоян Алексиев заради засади.

Футболистите на Славия натикаха играчите на Черноморец в наказателното им поле още с първия съдийски сигнал. В 10-ата минута Стойков и Тодор Колев излязоха сами пред вратата на Черноморец, като Колев вкара, но попадението му бе отменена заради засада.

Последва нов пропуск за Славия на Джамбазов, а в 19-ата минута отново попадение на Колев бе отменено.

Логичното се случи в 23-ата минута, когато пробив на Тодор Колев бе спрян с нарушение в наказателното поле. Самият Колев реализира отсъдената дузпа за 1:0 за Славия.

В 41-ата минута Владимир Иванов и Колев излязола сами срещу вратаря на Черноморец Георгиев, който отрази удара на Иванов.

Минута по-късно Колев изведе Радослав Рангелов на стрелкова позиция, и последният покачи на 2:0 за Славия.

През втората част ситуацията на терена не се промени, като още в 53-ата минута резултатът бе покачен на 3:0. След самостоятелна акция бранителят на Славия Джамбазов излезе сам срещу вратаря Георгиев. Стражът изби удара на футболиста на "белите", но топката попадна у Илия Илиев, който без проблем вкара за 3:0.

Крайното 4:0 за "белите" оформи Тодор Колев в 87-ата минута след самостоятелен пробив.