Славия започна по отличен начин пролетния полусезон в „А" група. „Белите" биха Калиакра с 1:0 на замръзналия терен в Каварна и по този начин взеха реванш за домакинската загуба през пролетта от същия съперник.

Мачът, който се игра при минусови температури предложи много емоции за зрителите. Първата по-сериозна опасност бе пред вратата на столичани, но Десислав Русев не успя да прокара топката покрай вратаря Емил Петров.

Славия поведе в 18-ата минута. Отличен извеждащ пас намери Георги Христов, той овладя, напредна и с точен, нисък удар в ъгъла матира Цветан Димитров - 0:1.

Малко преди почивката Русев, който тормози цял мач „бялата" отбрана, вкара гол, който обаче бе отменен заради спорна засада.

След почивката интересните ситуации станаха още повече. Гостите се бяха дръпнали в своята половина и контраатакуваха опасно при всяка възможност.

Радослав Димитров и Николай Божов обаче не успяха да се разпишат от чисти позиции. В 86-ата минута пък Баяно се опита да изненада Димитров с удар от над 30 метра, който обаче срещна напречната греда. Секунди по-късно Николай Петров остави домакините с десет души на терена, след като получи втори жълт картон за оспорване на съдийско решение. Петров имаше претенции за дузпа срещу него.

Така след 16-ия кръг Славия се изравни със 7-ия Берое с по 26 точки. Калиакра пък остава с 16, на 5 от чертата.