Славия спечели гостуването си на Ботев (Враца) в двубой от 19-ия кръг на шампионата.

Столичани се наложиха с 2:0. Автор на първия гол в срещата стана Янис Карабельов, разписал се през първата част от двубоя. В продължението на двубоя Стоев вкара на бившия си тим за 2:0.

През второто полувреме Попадийн бе изгонен от терена и остави отбора си в намален състав.

Въпреки това софиянци се добраха до крайната победа. Ботев не е печелил в първенството от 5 октомври, когато спечели у дома срещу Ботев (Пд).

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Враца) - Славия 0:2, гол на Стоев!

В групата на "белите" се завръща Славчо Шоколаров

Първото полувреме премина предимно при надмощие на гостите. Те стартираха срещата ударно, като имаха две реални възможности за реализиране на попадение само в рамките на откриващите 5 минути.

Първо, броени секунди след първия сигнал, Костов получи върната назад към него топката и понечи да я продължи към свой съотборник. Вместо това обаче я запрати по посока собствената си врата. Като по чудо кълбото се завъртя и остана на сантиметри от целта.

Последваха две добри възможности за софиянци, с участието на Кръстев в тях. Той бе в основата на всичко по-интересно за "белите" в предни позиции. В единия от случаите Кръстев бе много близо до гола, но нямаше шанс кълбото да попадне в очертанията на вратата.

Снимка 456489

Галин Иванов също не се спести и бе на ниво за тима си днес. В 16-ата минута Лясков извърши ненужно нарушение в близост до вратата на домакините. Именно Иванов застана зад топката като центрира опасно. Получи се продължително разбъркване в полето на Костов, топката стигна до Янис Карабельов, който от близка дистанция я вкара във вратата.

10-ката на "белите" получи възможността да открие след като отново Кръстев бе на върха на нападението за тима си и стреля опасно, но топката се отби в гредата. Попаднала у Карабельов, тя безпроблемно бе пратена от него в мрежата.

Атаките на софиянци продължиха и ако не беше неточният мерник на Иванов, те дори можеха да удвоят предимството си в резултата.

Снимка 456488

Възможност се откри и пред Йомов, но той се забави и не намери правилния момент, за да отправи изстрел.

Постепенно натискът на гостите намаля, но домакините не получиха възможност за достигане до чисти, 100%-ви голови ситуации и резултатът се запази непроменен преди почивката.

Само четири минути след подновяването на играта Христо Попадийн си изпроси нелеп втори жълт картон, като остави тима си в намален състав на терена.

Това категорично сложи край на динамиката в срещата, като бе въпрос вече по-скоро на късмет някой от съперниците да стигне до нов гол.

Това не се случи, като Загорчич подсили допълнително отбраната на тима си, извършвайки няколко промени.

Здравков отговори по подобен начин, като се опита да засили мощта на състава си в нападение. Гаджев обаче, появил се на терена като резерва, изкара в игра едва няколко минути, след което се контузи.

Здравков: Славия е труден съперник, който може да победи всеки отбор у нас

"Въпреки отпадането на Славия за Купата, "белите" са в добра форма"

Той бе заменен от Мечев, който не впечатли с изявите си на игрището.

Две минути преди края гол на Домовчийски бе отменен заради засада. Повече от любопитно бе това, че при попадението страничният съдия не маркира нарушение на правилата, но след това се оказа, че засада има. Повторенията показаха, че това действително е така, но не стана ясно защо страничният съдия не реагира веднага.

В продължението на мача Стоев бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши, оформяйки крайното 0:2.

Така Славия събира актив от 29 точки, с които се изкачва до петото място в подреждането. Ботев (Враца) е предпоследен и слабата форма на отбора бе затвърдена за пореден път през настоящия сезон.