Кристиян Пешов влиза на мястото на Георги Йомов.

Мирослав Будинов отстъпва мястото си на Георги Русев.

71′

Филип Кръстев сменя Милчо Ангелов.

70′

Сериозен дъжд вали над стадион "Васил Левски". Гостите са центрирали 25 пъти досега.

65′

Будинов стреля с глава право в тялото на Петков.

63′

Димитър Костадинов смени Борис Галчев.

62′

ГООООЛ! Георги Йомов си спря топката отдясно в наказателното поле на Септември и нанесе хубав диагонален удар по земя. Мицански намери своя съотборник с ювелирен пас.

59′

Момчил Цветанов сменя Стефан Ашковски.

58′

Фабиано сменя Меледже за Септември.

57′

Пропуск! Милчо Ангелов остана сам срещу Янко Георгиев, който легна и изби топката. Шоколаров изведе съотборника си.

55′

Пропуск! Крис Гади не можа да уцели топката в малкото поле. След това футболистите на Септември поискаха дузпа за игра с ръка.

55′

Галчев получи картон за задържане с ръка.

53′

Меледже получи картон за хващане на съперник.

50′

Дъжд заваля на стадион "Васил Левски". Гостите са по-активни след почивката.

45′

Започва интересното второ полувреме в София.

45′

Картон за Гади.

45+1′

Два ранни гола за Славия. Септември засега не може да се върне в мача.

44′

Георги Петков спаси с дясната ръка удар с глава отблизо.

40′

Стоичков не можа да разстреля Петков след хубаво двойно подаване.

36′

Йомов получи картон за бутане.

35′

Удар на Узунов в аут. Славия изпълни фаул отдясно.

32′

Милчо Ангелов сам близо до точката за изпълнение на дузпа не можа да уцели вратата.

31′

Ашковски беше притиснат и загуби топката. При повече найстойчивост щеше да излезе сам срещу Георгиев.

30′

Играта стана двуостра, след като Септември се опитва на всяка цена да върне поне един гол.

26′

Байду не можа да прехвърли излезналият напред Петков. Играчите на Септември имат претенции за игра с ръка на Марем.

23′

Удар на Гади отляво. Топката мина до лявата греда на Петков.

21′

Ашковски нахлу отляво в полето на Септември. Подаването му беше прекалено назад.

20′

Александър Георгиев пресече центриране отляво. Този път само корнер за Славия.

13′

Пропуск.  Ашковски остана сам срещу вратаря след извеждащ пас на Йомов. Играчът на Славия стреля по земя в аут до лявата греда на Георгиев.

12′

Гостите упражняват натиск. Но засега разчитат само на центрирания.

10′

Георги Петков получава лекарска помощ, след като се удари с Гади.

9′

Галчев центрира опасно отляво от фаул. Защитник изчисти с глава в корнер.

4′

ГОООЛ! Илиан Мицански със странична ножица от ъгъла на малкото поле разстреля Георгиев. Марем центрира отдясно след подаване на Йомов.

2′

ГООООЛ! Александру Бенга пресече центриране на Йомов и заби топката в собствената си врата. Зад него дебнеше Мицански.

1′

Започна "малкото столично дерби" на празния стадион "Васил Левски".

20.Филип Кръстев 3. Иван Арсов

Столичните Славия и Септември дават началото на съботните мачове в Първа лига.

"Белите" загубиха последните си два мача за първенството от Левски на "Герена" и от Ботев (Вр) в София, докато Септември има цели осем поредни поражения. Славия влиза в мача с много кадрови проблеми, като най-големият е отсъствието на лидера на отбора Галин Иванов, който изтърпява наказание. На мястото му днес може да излезе македонецът Стефан Ашковски.

Треньорският тандем на септемврийци Христо Арангелов и Мариян Христов се надява, че лошата серия на клуба ще бъде спряна, именно срещу "белите". С картотека за мача е и новото попълнение Дарко Глишич, който може да направи дебют през второто полувреме.

Главен арбитър на срещата е Неделчо Гаджалов, с помощници Георги Дойнов и Илиян Капарашев. Делегат на БФС е Стоян Велчев, а работата на реферите зорко ще следи Кирил Лозанов.