Славия се завърна на петото място в класирането след изиграването на първите двубои от 25-ия кръг на родната "А" футболна група. "Белите" се измъчиха срещу Берое на собствения си стадион в квартал "Овча купел", но все пак достигнаха до успеха с 2:1.

Изненадващо гостите от Стара Загора откриха резултата в 22-ата минута, след като Абдулкарим Киси се възползва от грешка на Емил Петров и отблизо прати кълбото в мрежата.

При този резултат дойде и почивката, а веднага след нея новата звезда на домакините Орлин Орлинов с удар от точката на дузпата успя да изравни.

Обратът дойде в 62-ата минута, в която отново Орлинов бе повален в наказателното поле на Берое от бранител на гостите и Тодор Колев бе точен при изпълнението, оформяйки крайното 2:1.

Изненада бе на път да бъде сътворена и в Самоков. Мустафов даде аванс за гостите от Черноморец Бургас (София) срещу Рилски спортист и домакините не успяваха да намерят верния път към вратата на абсолютния аутсайдер в шампионата чак до 62-ата минута.

В нея Димчо Маринов от пряк свободен удар изравни, а пет минути по-късно отбеляза и второто си попадение. Крайното 3:1 оформи Аджов в продължението.

Във Варна местният Спартак и Вихрен изиграха един от най-скучните двубои в шампионата до момента и логично завършиха с нулево равенство. Двубоят се игра пред празни трибуни, след като домакините бяха наказани за един мач без публика.

Локомотив Пд разгроми у дома Родопа благодарение на македонското дуо Балдовалиев - Златковски. Първият се отчете с хеттрик във вратата на смолянчани, докато сънародникът му се разписа минута, след като го замени на терена. Между попаденията успя да се разпише и младокът Дани Кики.