В доста скучен и последен мач от 8-ия кръг на "А" група  Славия успя да вкара три гола на Калиакра и да постигне трета поредна победа. Успехът с 3:0 обаче не дойде леко за "белите", които на моменти имаха минимално превъзходство.

Като цяло в срещата липсваха интересни комбинации и някакъв натиск и положения пред двете врати. Домакините поведоха в 5-ата минута от куриозна дузпа. Играч на гостите си пое топката с ръка в наказателното поле без да има някаква видима причина да го прави. Христо Ристосков беше категоричен и посочи бялата точка.

От нея Жуниор се опита да залъже Цветелин Димитров с посоката, но вратарят хвана ъгъла и малко не му достигна да парира изстрела. До почивката славистите смениха стратегията и заложиха повече на контраатаки. В защита обаче се справяха далеч по-добре и до ново попадение не се стигна.

В самото началото на второто полувреме Живко Желев от непосредствена близост изпусна да удвои. Все пак това го направи Жуниор в 68-ата, когато по лявото крило финтира защитник, стрела, а топката рикошира в тялото на състезател в "синьо" и заблуди Цветан Димитров за 2:0.

Крайното 3:0 оформи ветеранът Илия Илиев след извеждащ пас зад отбраната на Калиакра. В класирането Славия е вече на осма позиция с 13 точки. Каварненци са на 13-а с 4 т.

СЛАВИЯ - КАЛИАКРА 3:0 (СТАТИСТИКА)