Отборът на Славия изненадващо не успя да победи у дома скромния тим на Видима Раковски. Двубоят на стадиона в квартал „Овча купел" завърши без победител - 1:1, за което повече трябва да съжаляват домакините, които бяха далеч по-активни.

Николай Божов изведе Славия напред в резултата в средата на първата част, а след почивката капитанът на гостите Георги Стойчев донесе точката на севлиевци. Това беше втори пореден мач, в който Славия не може да вземе победа. В миналия кръг „белите" загубиха с 0:1 от Берое, с което пък сложиха край на серията си от 5 поредни победи в „А" група.

Домакините от Славия започнаха далеч по-агресивно срещата и от първата минута наложиха натиск, който логично доведе и до няколко голови възможности. При една от тях, в 21-ата минута, Николай Божов бе изведен отлично от Павле Попара и останал сам срещу противниковия вратар технично го преодоля, след което откри резултата - 1:0.

Малко преди това опасен удар на Божов премина в страни от вратата на гостите от Севлиево.  В заключителните минути на първата част нов шут на Божов застраши Видима, но стражът Пламен Колев се намеси решително.

Столичани започнаха по-мобилизирано и второто полувреме, като още от първите минути се втурнаха да търсят решителен втори гол, който да направи минутите до края протоколни.

Въпреки, че рядко организираше смислена атака, Видима успя да стигне до изравнителен гол. Той падна в 68-ата минута след центриране от корнер, когато топката достигна до капитана Стойчев, който от няколко метра не сгреши - 1:1.

Както се очакваше в оставащите до края малко повече от 20 минути Славия тотално доминираше на терена и се опитваше по всякакъв начин да стигне до победата. Божов и Данчо Юруков опитаха късмета си с удари от дистанция, но нямаха шанс. Същото важи и за резервата Димитров, който също се отчете с пропуск.

СЛАВИЯ - ВИДИМА РАКОВСКИ 1:1 (СТАТИСТИКА)